Wątek: the Witcher
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-10-2007, 21:10   #8
kitsune
 
kitsune's Avatar
 
Reputacja: 1 kitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwu
Przyjemnie mi napisać, że raczej się zgadzamy. Racja ten polski mrok to, podobnie uważam, owe:

Cytat:
swojskie, "rubaszne" dialogi, "polskawa" mentalność bohaterów, ochlejstwo i ogólną doliznę intelektualną. Ale jak wspomniałeś - różne rzeczy podobają się różnym ludziom. Jakoś wolę Le Guin.
No , poza dolizną intelektualną, bo tu wszystko zależy od pisarza. Kiepski wejdzie w doły, dobry coś sensownego napisze. Z mojego punktu widzenia i Le Guin umoczyła pewną część ciała, pisząc "Tehanu", czy parę innych pozycji, ale tu to już przerażająco moja subiektywna opinia. Nie bardzo trawię tę feministkę.

Cytat:
Kitsune na przykład woli grać Geraltem.
A tego akurat nigdzie nie napisałem. Wolałbym właśnie fikcyjnego wiedźmina. Pisałem natomiast, że dla mnie to normalne , że w grze na podstawie prozy Sapka, będzie się garściami z tej prozy czerpać. Dziwne by było, gdyby się nawiązania nie pojawiły.

Cytat:
A w Wiedźminie wygląda na to, że będą cztery, pięć pancerzy-wdzianek na krzyż i dwa miecze. Trudno to nazwać "wolnością".
zależy, jakiej wolności oczekujemy. mi chodzi o wolność fabularną. Wtedy mam do czynienia z RPG. A że wiedźmin nie pobiega w płytówce z Tremerii, w elfim hełmie, z szablą nilfgardzką oraz w koronkowych majtkach +2 z Vengerbergu? Dla mnie to akurat byłoby uzasadnione fabularnie specyfiką odgrywanej postaci. I tyle. Ale jak mówiłem, poczekajmy na premierę do ocen.

Pozdr
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem