Wątek: Npc
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-10-2007, 23:34   #5
MrYasiuPL
 
Reputacja: 1 MrYasiuPL ma wspaniałą reputacjęMrYasiuPL ma wspaniałą reputacjęMrYasiuPL ma wspaniałą reputacjęMrYasiuPL ma wspaniałą reputacjęMrYasiuPL ma wspaniałą reputacjęMrYasiuPL ma wspaniałą reputacjęMrYasiuPL ma wspaniałą reputacjęMrYasiuPL ma wspaniałą reputacjęMrYasiuPL ma wspaniałą reputacjęMrYasiuPL ma wspaniałą reputacjęMrYasiuPL ma wspaniałą reputację
Ja raczej uważam że podział jest średnio sztuczny. Dobrze przedstawiony ale gdyby podzieliło się postacie od 1 do 10 było by też dobrze ale nadal sztucznie. Dam pewien przykład: jest sobie nekromanta który stracił pamięć ale musiał zostać w domu bo stracił wzrok. Odgrywa pewną rolę w głównym wątku. Gracz zapytał go czy nie dołączyłby do drużyny. Niespodziewałem się tego ale ustaliłem że jednak dołączy (był gdzieś tak 2-3 przechylony na 2). Dołączył jednak i wchodził w wielu dialogach oraz pomagał w walce. No i jego nie dało by się usegregować. Co innego niż jego zobiak sługa. On był 4 tyle że miał imię.... po co to piszę? Żeby udowodnić że ciężko robić segregacje.
Oczywiście warto próbować bo to może być pomocne ale bym nie polecał.
Co do zabawy NPCów to raczej nie. MG powinien raczej sprawiać żeby gracze się cieszyli. MG powinien opisywać barwno otoczenie i to co robią NPC. Najlepiej wakować do świata ostać którą zwykle gramy nie będąc MG. Wtedy jest jdną z barwniejszych postaci bo ma poprostó swój orginalny charakter. NPC naet najbardziej dopracowani mogą sprawiać wrażenie nieco płytkich. W swoją postać wkładamy za to wiele wysiłku. Nie owinno się też robić na siłę pomocnych NPCów. Nie wszyscy sa przecież chętni do czegoś tam.....
 
MrYasiuPL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem