Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-10-2007, 17:11   #4
John5
 
John5's Avatar
 
Reputacja: 1 John5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłość
Zgodze się, że otoczenie jest ważne ale i tak wszystko zależy od graczy. Ja osobiście do tej pory zawsze grałem w pokojach niezbyt wielkich, w których zawsze był komputer (koniecznie wyłączony, dźwięk wiatraczka strasznie rozprasza). Jakoś nie zauważyłem, żeby specjalnie psuło to klimat. Gram zazwyczaj między 12 a 22 (sesje 3-5 godzin) więc albo przy świetle dziennym albo przy zwykłej żarówce.Nie kombinuję za bardzo z oświetleniem bo wg. mnie nie jest to konieczne do dobrej zabawy. Ciemność może i wpływa na wyobraźnię, ale nie wtedy kiedy przez 15 minut szuka się kostek, które zleciały ze stołu no i samo przeglądanie kart postaci może sprawiać problemy.

Co do jedzenia to pozwalam na jakieś przekąski, które mozna szybko zjeść. Wtedy zawsze robimy przerwę 15-20 minutową. Raz spróbowałem z chipsami i cała sesja była... nieciekawa, zdecydowanie odradzam. Jeśli chodzi o picie to zawsze są to jakieś soki, woda ew. kawa lub herbata zależnie od gustu. NIGDY piwo, siedzenie w pokoju wśród oparów alkoholu niezbyt mnie zadowala.

Muzyka rzeczywiście jest bardzo ciekawym elementem ale tylko wtedy kiedy jest odpowiednio dobrana do sesji. Niestety ja tak dobrze dobierać jak mój znajomy nie potrafię więc zazwyczaj rezygnuję z muzyki na sesjach.
 
__________________
Jeśli masz zamiar wznieść miecz, upewnij się, że czynisz to w słusznej sprawie.
Armia Republiki Rzymskiej
John5 jest offline