Wątek: Taktyki w walce
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-10-2007, 02:52   #1
homeosapiens
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
Taktyki w walce

Temat ten nie powstaje dla wyjaśnienia systemu. W tym temacie chciałbym, żeby każdy podawał jakieś specjalne taktyki walki, które można by wykorzystać podczas różnych sytuacji. Akceptowane będzie więc zarówno jakieś specjalne uderzenie krzesłem podczas karczmianej rozróby, jak i zaawansowane taktyki szermierskie. Nie ma określonej sytuacji - możecie podawać miejsca jakie się wam tylko rzewnie podobają, jeżeli chodzi o to, gdzie wasze pomysły mają zastosowanie.

Prosty przykład:

Jeżeli postać będzie cięła z dwóch stron poziomymi cięciami i nie będzie się to odbywało w jednej płaszczyźnie, ale za to cięcia będą jednoczesne, to odebrałbym oponentowi możliwość parowania.

Mam nadzieję, że skłonię was do myślenia. Chciałbym, żebyście również pisali jak wasze manewry miały będą się do mechaniki.

Kolejny przykład:

Karczemna bójka. Wysoki umięśniony mężczyzna atakuje pięścią swojego przeciwnika. Ten unika ciosu. Próbuje złapać rękę adwersarze. Jeżeli po zastosowaniu odpowiednich rzutów mu się to uda i zadeklaruje on próbę odcięcia dłoni, to można by mu przyznać automatyczne trafienie.

Powodzenia,
homeosapiens.