Wątek: Taktyki w walce
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-10-2007, 12:03   #6
Cedryk
 
Cedryk's Avatar
 
Reputacja: 9777 Cedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputację
Tutaj muszę zgodzić się z poprzednikami tworzenie tematów na siłę, gdy są one podobne mija się z celem i prowadzi do tego, iż wiele myśli powtarza się wielokrotnie w różnych tematach.

Co do pierwszego przykładu to widzę iż chcesz zmieniać system akcja taka jak opisałeś z dwoma atakami już istnieje jest to atak wielokrotny i w żadnym wypadku nie należy za nią dawać jakiś utrudnień przeciwnikowi. Biorę pod uwagę, iż może chodziło ci o zmylenie przeciwnika w takim wypadku wchodzi zasada finty. Jedna akcja jest wykorzystywana na zmylenie przeciwnika a druga na atak i wtedy cios, ale tylko jeden, bo tylko tyle można wykonać w jednej akcji może trafić a przeciwnik nie może go ani sparować ani uniknąć.

Jak sam twierdziłeś w tym temacie rozmawiamy o zasadach podręcznikowych a nie autorskich.

Przykład drugi też jest do niczego, jeśli chwycę przeciwnika za dłoń prawą i uniemożliwię mu atak nie ma powodu dawać automatyczny atak czy też trafienie, z jakiej to niby zasady wynika ja go chwyciłem on też może mnie chwycić i tyle. Jeśli zaś chodzi ci o zwykłe zasady chwytu, zakładając, że ci wyjdzie, bo jeśli nie masz zapasów albo bijatyki są modyfikatory ujemne do testów, to w tej samej rundzie nic nie zrobisz, bo starasz się utrzymać chwyt a w następnej w zależności od inicjatywy może się uwolnić z chwytu przeciwstawny test krzepy albo ty możesz utrzymywać chwyt lub spróbować zadać obrażenia przeciwnikowi obrażenia wykonując przeciwstawny test krzepy. W żadnym wypadku nie należy przyznawać automatycznego trafienia.

Jedno, co nie zostało dokładnie wyjaśnione to bronie unieruchamiające, co daje nam możliwość własnej interpretacji dyskusji o zasadach. Wiadomo, że aby się z nich uwolnić trzeba wykonać test krzepy lub zręczności, ale tylko przy bollas podano, iż wykonuje się go z utrudnieniem – 10 do wartości atrybutów.
Podaje, więc zasady do innych broni unieruchamiających oczywiście są one autorskie niepotwierdzone przez autorów:
Lasso, arkan wykonuje się nie zwykłe testy tylko testy przeciwstawne pod warunkiem, iż osoba oplątującą będzie starała się go utrzymać schwytanego przeciwnika w oplątaniu, musi na to poświecić akcje podwójną.
Bicz również test przeciwstawny utrzymywanie w oplątaniu jedna akcja drugą można poświecić na strzał z pistoletu lub jeśli jest się w zasięgu bliskim na atak bronią ręczną z modyfikatorem ułatwiającym + 10 do testu (mod. dotyczy tylko broni białej).
Sieć zwykły test krzepy lub zręczności z modyfikatorem utrudniającym - 20 do testu (odejmuje się od atrybutu testowanego).
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975

Ostatnio edytowane przez Cedryk : 20-10-2007 o 20:56.
Cedryk jest offline