Wątek: Taktyki w walce
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-10-2007, 12:03   #6
Cedryk
 
Cedryk's Avatar
 
Tutaj muszę zgodzić się z poprzednikami tworzenie tematów na siłę, gdy są one podobne mija się z celem i prowadzi do tego, iż wiele myśli powtarza się wielokrotnie w różnych tematach.

Co do pierwszego przykładu to widzę iż chcesz zmieniać system akcja taka jak opisałeś z dwoma atakami już istnieje jest to atak wielokrotny i w żadnym wypadku nie należy za nią dawać jakiś utrudnień przeciwnikowi. Biorę pod uwagę, iż może chodziło ci o zmylenie przeciwnika w takim wypadku wchodzi zasada finty. Jedna akcja jest wykorzystywana na zmylenie przeciwnika a druga na atak i wtedy cios, ale tylko jeden, bo tylko tyle można wykonać w jednej akcji może trafić a przeciwnik nie może go ani sparować ani uniknąć.

Jak sam twierdziłeś w tym temacie rozmawiamy o zasadach podręcznikowych a nie autorskich.

Przykład drugi też jest do niczego, jeśli chwycę przeciwnika za dłoń prawą i uniemożliwię mu atak nie ma powodu dawać automatyczny atak czy też trafienie, z jakiej to niby zasady wynika ja go chwyciłem on też może mnie chwycić i tyle. Jeśli zaś chodzi ci o zwykłe zasady chwytu, zakładając, że ci wyjdzie, bo jeśli nie masz zapasów albo bijatyki są modyfikatory ujemne do testów, to w tej samej rundzie nic nie zrobisz, bo starasz się utrzymać chwyt a w następnej w zależności od inicjatywy może się uwolnić z chwytu przeciwstawny test krzepy albo ty możesz utrzymywać chwyt lub spróbować zadać obrażenia przeciwnikowi obrażenia wykonując przeciwstawny test krzepy. W żadnym wypadku nie należy przyznawać automatycznego trafienia.

Jedno, co nie zostało dokładnie wyjaśnione to bronie unieruchamiające, co daje nam możliwość własnej interpretacji dyskusji o zasadach. Wiadomo, że aby się z nich uwolnić trzeba wykonać test krzepy lub zręczności, ale tylko przy bollas podano, iż wykonuje się go z utrudnieniem – 10 do wartości atrybutów.
Podaje, więc zasady do innych broni unieruchamiających oczywiście są one autorskie niepotwierdzone przez autorów:
Lasso, arkan wykonuje się nie zwykłe testy tylko testy przeciwstawne pod warunkiem, iż osoba oplątującą będzie starała się go utrzymać schwytanego przeciwnika w oplątaniu, musi na to poświecić akcje podwójną.
Bicz również test przeciwstawny utrzymywanie w oplątaniu jedna akcja drugą można poświecić na strzał z pistoletu lub jeśli jest się w zasięgu bliskim na atak bronią ręczną z modyfikatorem ułatwiającym + 10 do testu (mod. dotyczy tylko broni białej).
Sieć zwykły test krzepy lub zręczności z modyfikatorem utrudniającym - 20 do testu (odejmuje się od atrybutu testowanego).
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975

Ostatnio edytowane przez Cedryk : 20-10-2007 o 20:56.
Cedryk jest offline