Wątek: Taktyki w walce
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-10-2007, 20:37   #13
Grey
 
Reputacja: 1 Grey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodze
Temat był IMO mało sensowny, a teraz przekształcił się w dyskusje nad dwoma pierwszymi przykładami, przez co staje się jeszcze mniej sensowny.
Ale skoro moderacji to nie przeszkadza, to możemy dalej iść w te dywagacje (która i tak każdy MG sam sobie rozważy i nasze tu zarzucanie się argumentami nic nie wnosi do tematu)

To ze trzymasz czyjąś rękę NIEWIELE znaczy. Trzymasz jeden punkt odcinka, a pozostałe nadal mogą się poruszać. Jeśli ktoś przechwyci Twoją rękę będziesz się z nim szarpał? Jeśli tak, to współczuję. Ja był przywalił wolną, lub jak sugerował Cedryk sam zastosował chwyt. Jeśli w jednej ręce mój przeciwnik trzyma broń, to siłą rzeczy jest ona bardziej niebezpieczna i na niej koncentruję swoją uwagę. Tak więc chwyt od strony taktycznej niewiele zmienia. Moja pięść jest zablokowana. Ale tak samo, jak dłoń blokującego. Zapominacie, że walka to proces dynamiczny. A takie 'logiczności' są po prostu nieporozumieniem. Albo stosujecie zasady WFRP, albo nie. W drugim przypadku zdajecie się na swój osąd jako MG. I wtedy jeśli ktoś się zna na walce, to jego decyzje mają tendencję do bycia sensownymi, a jeśli nie, to są zazwyczaj bzdurne.
Sugeruję, by uznać, że albo mówimy o WFRP (wersja podręcznikowa ze sztywnymi zasadami) albo mówimy o jakiś tam pomysłach do każdego systemu i storytellingowego prowadzenia walki - tylko wtedy to złe podforum, bo to służy dyskusji o WFRP.
Przy okazji uświadomiliście mi, dlaczego storytelling jest taki trudny i konfliktogenny. Zakłada dość wysoką wiedzę MG i Graczy o wielu aspektach życia. Kostki sprawiają, że ta wiedza jest niepotrzebna.
 
Grey jest offline