Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-10-2007, 20:20   #1
Stalker
 
Reputacja: 1 Stalker jest na bardzo dobrej drodzeStalker jest na bardzo dobrej drodzeStalker jest na bardzo dobrej drodzeStalker jest na bardzo dobrej drodzeStalker jest na bardzo dobrej drodzeStalker jest na bardzo dobrej drodzeStalker jest na bardzo dobrej drodzeStalker jest na bardzo dobrej drodzeStalker jest na bardzo dobrej drodzeStalker jest na bardzo dobrej drodzeStalker jest na bardzo dobrej drodze
Co jest fenomenem Młotka, czyli co w nim lubicie?

Sporo tematów powstało o WFRP, ale żaden nie pyta co wam sie w nim tak podoba i dlaczego ma tak wielu i tak wiernych fanów.
Dużo ludzi, którzy zagrali kiedyś w Warhammera, uparcie twierdzi, że D&D śmierdzi. Zarymowało No ale czemu? W czym waszym zdaniem Młotek jest lepszy od D&D?
Bo moim (bo też tak uważam) zdaniem Warhammer wymiata z kilku powodów.
Primo: Niesamowicie intrygujący świat, bardzo mroczny, realistyczny, w którym człowiek nie porywa się sam z mieczem na stado orków, w którym jeden bełt może być śmiertelny...
Secondo: Klimat! Klimat, klimat, klimat! Ma niepowtarzalny klimat, którego nie da się nie zauważyć albo zniszczyć złym odgrywaniem (no może częściowo), bo ten klimat czai sie we wszystkim. Nawet w zasadzach machaniki i wszystkich tabelkach, w nazwach, imionach bogów, itp.
Tetrio: Bardzo fajny, oryginalny i przemyślany system profesji postaci, duża ich liczba, świetny pomysł na zawody. Bo w sumie jak idzie sie przez miasto i ktoś cie spyta kim jesteś to nie powinno sie odpowiadać, np. :jestem barbarzyńcą (jak w D&D) tylko np. jestem tarczownikiem, służę w armii.
To wtedy ma sens.

Wszystkich urażonych "poniżaniem" Dungeons'a proszę o wybaczenie, bo to jest zdanie wielu ludzi, D&D jest dla mnie mało rozbudowany, realistyczny i ciekawy. Ale to jest moje zdanie i nikomu go nie narzucam.

No to teraz wszyscy piszcie co WAS do WFRP przyciąga
 
__________________
Chciałeś dać swego Boga innym, choć tego nie chcieli.
Żyli w zgodzie, spokoju, swego Boga już mieli...
Stalker jest offline