Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-10-2007, 19:41   #8
Kutak
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu
Muszę przyznać, zabiliście mi niezłego ćwieka z tymi motywami Nie ma jednak takich rzeczy, których nie dałoby się jakoś połączyć do kupy, szczególnie po małych konsultacjach ze współ-MG. Tak czy inaczej, motywem przewodnim naszej sesji będzie gra najętymi przez gildię złodziei (o typowo mafijnej hierarchii) bohaterami, którzy wplątani w intrygę na najwyższym z poziomów będą mieli za zadanie odszukać pewien tajemniczy przedmiot. To wszystko zaś doprawimy sporą ilością motywu snu, który- zależnie od realiów- wystąpić może w różnych postaciach.

Mam nadzieje, że wszyscy są zadowoleni.

Tak czy inaczej, etap I można uznać za zamknięty.

Punkt Drugi- Świat Rozgrywki

Oto dochodzimy i do pierwszego z tych opisowych etapów. Kto wie, może i najważniejszy podczas całego Światotworzenia, od niego zależy bowiem zarówno przygoda, jak i "najważniejsze potęgi" świata. Czego od was wymagamy w tym punkcie?
  • Po pierwsze- konkretnie przedstawionych realiów. Jaka konwencja, jaki styl rozgrywki, jakie lata...
  • 5-10 zdań o samym świecie- ale o jego specyfice, nie o państwach czy kształtach kontynentów. Szczegółowa geografia nie jest nam potrzebna do gry, największe zaś siły świata omówimy już w następnym etapie.
  • Postarajcie się przede wszystkim opisać klimat świata- to, co robią w nim typowi ludzie, to jak wygląda życie w nim, czym wyróżnia się spośród innych settingów. Nie musi to być nic ambitnego, niech i będzie to typowy świat fantasy- byle ciekawie opisany, bo to mamy zamiar ćwiczyć w warsztatach.
Później zaś nie pozostaje wam nic innego jak dogadać się. Negocjujcie, upodabniajcie swoje światy do innych, starajcie się stworzyć- drogą kompromisu i przekonywania- podstawy wspólnego świata. A później do akcji wkroczę już ja.

Jeżeli są jakieś pytania- zapraszam do komentarzy.

Powodzenia!

Kierujący
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline