Wątek: De Profundis
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-11-2007, 15:00   #2
nonickname
 
nonickname's Avatar
 
Dr. Hugh Laurie

Ten 34 letni mieszkaniec Chicago jest doktorem socjologii i członkiem tzw. "Szkoły Chickagowskiej" skupionej wokół prof. Parka. Szkoła ta zajmuje się społecznymi aspektami miasta i urbanizacji. W zasięgu zainteresowań tej grupy wchodzi np: związek przestępczości i układu budynków/ulic.

Dr. Laurie interesował się gangami ulicznymi Chicago. Pracował jako jeden z wielu asystentów zbierając informacje do monografii badającej grupy przestępcze. Docelowo w monografii tej ma być opisane ponad 1000 grup. W pewnym jednak momencie Dr. Laurie zmienił swoje zainteresowania. W trakcie pracy nad wspomnianą monografią natrafił bowiem na grupę przestępczą która dokonała rytualnego mordu. Dzięki szybkiej interwencji policji udało się złapać zwyrodnialców. Od tamtej pory zainteresowanie doktora uległo zawężeniu. Zaczął badać grupy kultystów we współczesnej Ameryce i ich sposób asymilacji ze społecznościami miejskimi, szczególnie zaś wielkomiejskimi. Nie jest Antropologiem, interesują go raczej społeczne aspekty grup kultystów takie jak na przykład hierarchiczna struktura grup.

Doktor dużo podróżuje po całych Stanach Zjednoczonych. Celem jego podróży są miasta i miasteczka co do których zachodzi podejrzenie istnienia w nich grup kultów.

Dorobek naukowy:

"Rytualny mord grupy Samaba w Chicago"
"Chinatown - czarny rynek, czarnej magii"
"Kult Voodoo w Klamath Falls.
"Różokrzyżowcy w NY"

Powyższe teksty to monografie publikowane w "American Journal of Sociology" na przestrzeni 2 ostatnich lat.

Dr. Laurie publikował także mniejsze objętościowo liczne artykóły w czasopismach popularnonaukowych i codziennej prasie. Do dorobku naukowego trzeba zaliczyć również liczne panele dyskusyjne i odczyty głównie na University of Chicago.

Listy proszę słać na adres:
Marcin Kaźmierczak
ul. Polna 8A/1
87-720 Ciechocinek
 
__________________
Arkham Radio
nonickname jest offline