Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-11-2007, 11:02   #5
Mira
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Wilkołak: Apokalipsa


Osobiście dopiero od niedawna gram w Wilkołaka: Apokalipsę i choć już trochę o tym systemie wiedziałam, to dopiero teraz usystematyzowałam sobie tę wiedzę w kontakcie z podstawką.

O ile zwykle niechętnie czytam teoretyczne wywody nad tym, co w praktyce i tak różnie wychodzi, z tą pozycją poszło mi nadzwyczaj sprawnie.
Oto moje spostrzeżenia:

- Komiks. Podobała mi się forma wstępu zorganizowana w postaci komiksu. Niby opowiadanka nie są złe i bardziej budują klimat, ale dzięki obrazkowości łatwiej wyobrazić sobie pewne rzeczy i potem do nich wrócić. Np. Zaraz, zaraz to jak wyglądał mniej więcej hispo? Kreska mogłaby być lepsza, ale nie czepiajmy się. Uważam, że WW osiągnął tu swój cel – zainteresował i przedstawił w skrócie, o co chodzi.
- Czcionka. Nie od dziś wiadomo, że przy jednolitym tekście wzrok się szybko męczy. Tu, szczególnie na początku podstawki, wydawca dba o nasze oczęta, a co za tym idzie – skupia uwagę - jest więc dobrze.
- Szata graficzna. Nie jest zła, ale widziałam też lepszą. Klasyfikuję ją więc na poziomie przyzwoitej. Jakości rysunków czasami można coś zarzucić, ale w sumie tworzą spójny obraz.
- Słownik. Za słownik duuuuży plus. Bardzo się przydaje nawet teraz, gdy potrzebuję do czegoś wrócić. To oszczędza sporo szukania. Do słownika podpięła bym tez wskazówki co do języka Garou - miło czasem pobawić się w taką stylizację, a tu mamy podstawy.
- Ogólna zawartość. Jak dla mnie mogłoby być więcej opisów, szczególnie tych tyczących się plemion, a mniej mechaniki. Przypuszczam jednak, że to kwestia gustu i znajdzie się ktoś z wręcz odwrotnym zdaniem. Uznajmy więc, że WW udało sie tę sprawę jakoś wypośrodkować.

Ogólna ocena:
8/10 – Jest bardzo dobrze i w sumie nie zauważyłam jakiejś rażącej wpadki, jednak prawdą też jest, że nic mnie nie zachwyciło swoją odmiennością. Niemniej polecam, polecam...
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem