Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-11-2007, 17:33   #2
Kelly
 
Kelly's Avatar
 
Reputacja: 1 Kelly ma wyłączoną reputację
Lubię od czasu do czasu przeglądać stare tematy, które zostały założone przed moi m wejściem na forum i niekiedy odnajduje wśród nich coś, co chciałbym odświeżyć. Wydaje mi się, ze ten temat jest wart odświeżenia, chociaż może nie dosłownie w postaci zaprezentowanej przez autora, który zadał dość banalne pytanie: bijecie się od razu, czy tez przed walką moment pogadacie. Ja bym jednak nieco uogólnił problem. Może za bardzo patrzę przez pryzmat swoich postaci oraz znanych mi GMów, ale wydaje mi się, ze w Świecie Mroku walka fizyczna nie jest aż tak powszechna, jak to się wydaje. Owszem, wiele postaci chętnie zdmuchnęłoby swoich przeciwników, ale wcale nie ma gwarancji, że by one przeżyły również. Wydaje mi się, przynajmniej tak to odbieram, że Świat Mroku przypomina nieco sytuację z okresu zimnej wojny. Mocarstwa nie chcą zaryzykować decydującej próby, ale podgryzają się gdzie mogą na pobocznych polach. To samo dotyczy chyba Świata Mroku. Mądry wampir, czy mag kilka razy wcześniej się namyśli, czy zaryzykować jakieś zwarcie, chętnie osłabi wpływy innych, ale sam nie zaatakuje bez pewności powodzenia. Jasne, przykłady bywają także inne, jednakże większość, uważam, przejawia znacznie większą niechęć do walki, niże się to wielu graczom wydaje.
 
Kelly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem