Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-11-2007, 14:23   #4
behemot
 
behemot's Avatar
 
Reputacja: 1 behemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwu
W sumie nie chciałbym aby powstała jakaś burzliwa dyskusja o realiach historycno/wodowych, mam wrażenie, że i tak każdy (ze mna na czele dokonuje drobnego gwałtu na "kanonie" lub "realiach" ale co tam, mamy się bawić a nie zajmować drobiazgami.
Ale skoro temat się pojawił to i ja coś napiszę, bowiem gdzie dwóch graczy tam 3 opinie

Ghul a sprawa polska - picie krwi nie sprawia, że człowek traci funkcje człowieka, nadal myśli, oddycha je, rozmnaża się. Co więcej raz na jakiś czas (chyba tydzień) spala mu się jeden punkt krwi, czyli odstawiony może przejsć detoks i stać się znowu normalnym człowiekiem. Można powiedzieć, że jest człowiekiem na sterydach, a różnica owszem jest, ale nie jest ona ogrona.

Mam też trochę inną wizję posłuszeństwa panu, nie jest ono całkowite, wampir może zadecydować na ile "łamie" człowieka. Np książe Bolko jest zapewne samodzielnym ghulem, a jego wierność opiera się na czym innym.

Skoro już maglujemy to zagadnienie, to mam pewne zastrzeżenie co do ilości tych ghuli. Załóżmy że Tzimisce ma 50 elitarnych wojów (to juz całkiem sporo, w okresie w Polsce podstawą było pospolite ruszenie, a nie zaciągi) do tego z 20 ghuli obsługujących zamek. W sumie 70 ghuli, 70 PK tygodniowo. Niezła fabryka.

Jeśli już upierać sie przy super pałer wojownikach to bym użył zniekształcenia i dominacji. Np podkręcając im mięśnie, eliminując ból, a jednoceśnie zaszczepiajać szaleńczą odwagę i bezwględne posłuszeństwo.

Co do Magów, to rzeczywiście Emanuel powinnien się trochę bardziej pilnować i traktować sztukę z nieco większą pokorą. Co do podręczników najbardziej odpowiedni jest chyba Sorcerers Crusaid (ale nie MA - CB bo to jest złeee)
 
__________________
Efekt masy sam się nie zrobi, per aspera ad astra
behemot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem