Wątek: Arkona
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-11-2007, 00:46   #10
cohen_magnus
 
Reputacja: 1 cohen_magnus nie jest za bardzo znany
Ja nie uważam w tym systemie mechaniki (jak i w żadnym innym) tylko storytelling, źródłem moich scenariuszy są mity słowiańskie historia średniowieczna, a raczej historia alternatywna (dwa potężne bloki chrześcijański i pogański). Elementy magii mieszam z niemagicznymi w sposób taki by magia była czym zupełnie naturalnym i zrozumiałym w świecie mitów i baśniowości. Jakim jest polska pogańska ukazana w Arkona. Ja zacząłem prowadzić niedawno, ale z grubej rury jak to nazywam. Zrobiłem odpowiednie przygotowania: podręcznik, mity słowiańskie, bóstwa jakiś w miarę wyczerpujący artykuł z internetu, historia z okresu 1000-1140 roku, i gdybanie co mogło się zmienić w wyniku nieprzyjęcia chrztu. Jestem z siebie bardzo zadowolony. A system fabularny bardzo mi się podoba. Muszę przeczytać jeszcze około 30 książek Kraszewskiego o czasach polan. Wśród nich jest "Stara Baśń". A jedną książkę nawet w domu mam, pt. "Król Piast". Więc mam już pomysły na rozwój swój w tym kierunku dla urozmaicenia swoich sesji.
 
__________________
Oznaczone mieczem...
cohen_magnus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem