Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-11-2007, 11:35   #1
homeosapiens
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
Podręczniki dodatkowe do Warhammera.

Większość graczy wyznaje pogląd, że do uskuteczniania gry w WFRP wystarczy Księga Zasad. Jest to w gruncie rzeczy prawda. W tym temacie jednak chciałbym przybliżyć o czym traktują i czy opłaca się kupić dodatkowe podręczniki. Polecam tutaj również pisać innym użytkownikom w celu zweryfikowania moich poglądów ich własnymi na tę kwestię. Im więcej opinii, tym bardziej można będzie temu działowi zaufać. To przecież taki sam mechanizm jak z sondażami - im większa próba, tym mniejszy błąd.

Ostatnio wszedłem w posiadanie kilku nowych dodatków - są to:
Księga Spaczenia

Baronia Przeklętych

Rycerze Graala

Karak Azgal


W drodze do mnie:
Dziedzictwo Sigmara


Jako że robotem, ani Schwarzeneggerem z komedii "Twins" nie jestem, to dobrze zdążyłem się zapoznać na dzień dzisiejszy tylko z Księgą Spaczenia.

Dodatek ten bardzo inspiruje i dokładnie opisuje poszczególne elementy składające się na Hordy Chaosu. Mamy rozpisane wszystkie rodzaje Większych Demonów. Profesje Akolitów i Wtajemniczonych poszczególnych kultów Chaosu, profesje norsmenów. Akolici i Wtajemniczeni to nie jedyne profesje jakie dają nam mozliwość wcielenia się w chaośników z prawdziwego zdarzenia - mamy też Wojowników Chaosu, Wybrańców Chaosu, Wywyższonych Wybrańców Chaosu etc. etc. Dla Magów Chaos również oferuje bardzo ciekawe profesje tj. Złowróż z trzema następnymi, które kończy Katakalizator - odpowiednik Arcymaga po stronie Chaosu. Ciekawy jest też system nagród od Niszczycielskich Potęg, który umożliwia awans na następne profesje, a także może znacznie zwiększyć potęgę naszej postaci - Zbroja Chaosu, czy Chaotyczny Miecz, to już naprawdę potężna sprawa. Jest też cały plik właściwości, które owe oręże chaosu mogą posiadać. Księga oczywiście oferuje też znacznie rozszerzoną liczbę mutacji chaosu - Black Industries nie chce chyba, by się one powtarzały . Dodatek bardzo polecam i choć nie wymieniłem pewnie wszystkiego i wszystkiego też nie zapamiętam/wykorzystam, to z dużej części korzystał będę na pewno. W Księdze tkwi ponadto wiele pomysłów na przygody, które można z powodzeniem rozbudować w prawdziwe kampanie. polecam wszystkim maniakom Młotka jej zakup - wnosi więcej niż można by się było spodziewać.
 

Ostatnio edytowane przez homeosapiens : 28-11-2007 o 16:06.
  Odpowiedź z Cytowaniem