Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-11-2007, 18:59   #3
John5
 
John5's Avatar
 
Reputacja: 1 John5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłość
No więc (nie zaczyna się od "no więc" ) moze ja napiszę co nieco o
Rycerzach Graala.

Dodatek jak najbardziej opłacalny jeśli MG ma ochotę poprowadzić sesję w realiach zachodniego sąsiada Imperium. Dokładna historia Bretonii szczegółowy opis każdej z prowincji w których zawsze znajduje się : charakterystyka ludności, coś o znaczących miejscach, przykład mieszkańca i pomysły na przygody związane z daną prowincją.
Do tego dochodzi jeszcze opis prawa i wierzeń bretończyków i o obyczajach tam panujących (chociaż troszkę mało jest o Pannach Graala, które mogą używać czarów z kilku Tradycji).
Na deser zostaje nam kilka profesji typowych dla bretończyka, których nie ma w Księdze Zasad a także przygoda do poprowadzenia.


Dla mnie najciekawszym dodatkiem pozostaje: Bestiariusz (może dlatego, że nie mam Księgi Spaczenia?).



mamy tam nie tylko opisane potwory ale ogólnie przeciwników, których mogą napotkać gracze. Wrogowie ci zostali podzieleni na: Siły Chaosu, Zielonoskórych, Mieszkańców Athel Loren, Dzieci Rogatego Szczura, Bandyci i Bestie oraz Nieumarłych.

Najpierw mamy ogólny opis podzielony na :
Powszechne wyobrażenie,
Uczonym Okiem,
Sami o Sobie (najciekawsze fragmenty)

Następnie jest cześć przeznaczona tylko dla MG, gdzie możemy znaleźć:
- rozszerzoną listę mutacji
- o czarach magii szamanów i o samej profesji
- szczegółowy opis, łącznie ze statystykami

Na końcu możemy przeczytać o wierzchowcach (także o demonicznych i niumarłych), zwierzętach zwykłych, znajdziemy tam też tabele lokacji trafień dla stworzeń czworonożnych, latających itd.
 
__________________
Jeśli masz zamiar wznieść miecz, upewnij się, że czynisz to w słusznej sprawie.
Armia Republiki Rzymskiej

Ostatnio edytowane przez John5 : 28-11-2007 o 19:18.
John5 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem