Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-12-2007, 16:04   #5
homeosapiens
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
To może o podstawowych różnicach, o których pisać Arango nie uznał za celowe:

W pierwszej edycji rozwijanie postaci odbywa się dużo szybciej. Rozwinięcia do cech drugorzędnych(tak je opisano w drugiej edycji) są o +10, nie zaś o +5.

Kostka obrażeń - w pierwszej edycji była to k6, w drugiej jest to k10 - zwiększona zostaje zatem losowość podczas walki. Z drugiej strony patrząc zmniejszona zostaje szansa na krytyka.

System rzucania czarów. Tutaj różnice są zasadnicze. W pierwszej edycji występowała mana, której można było użyć do wzmocnienia każdego zaklęcia. W drugiej edycji moc czarów jest ściśle określona, usystematyzowana. W sprawie magii w pierwszej edycji chciałbym, żeby głos zabrał Arango - ja nigdy magiem w tej odsłonie Młotka nie grałem.

W pierwszej edycji nie było podziału na zdolności i umiejętności. Poza tym, nie można było wykonywać czynności opisanej umiejętnością, jeśli się jej nie posiadało(z tego co pamiętam - mogę się mylić).

Tak OT:
Dlaczego zawsze zarzucasz mi lenistwo? Ja po prostu nie jestem kompetentny by taki artykuł napisać - za mało wiem o pierwszej edycji. Byłem tylko zwykłym graczem, a MG strzegł swych tajemnic jak skarbu...
 
  Odpowiedź z Cytowaniem