Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-12-2007, 17:55   #34
Mira
 
Mira's Avatar
 
Reputacja: 18619 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
- Gupi był ten wilk. – podsumowała całe zdarzenie Ala. Nie lubiła się bać i nie przywykła też, żeby ktoś jej groził – Nie dość, ze mu z buzi śmierdzi, to jesce osku...oszukuje!

Dziewczynka nie bardzo rozumiała o co chodzi z tą szklaną górą, no i dlaczego Świnki miały by być złe, skoro w bajce były dobre, ale w tej kwestii postanowiła zdać się na starsze dzieci. Odwróciła się do Misi, zaś jej Koteczek przyjaźnie obwąchał Dolly i zamiauczał. Niestety, tym razem chyba nikt go nie słyszał.

Cokolwiek zostało powiedziane oraz bez względu na to, kto miał rację, a kto kłamał, dzieci nie mogły cały czas stać w środku lasu. Domki Świnek były jedynym punktem, które potrafiły umiejscowić, dlatego mniej lub bardziej chętnie dzieci skierowały się właśnie w tamtą stronę.

Ala początkowo trzymała się Monisi i jej maskotki, bowiem astralny kotek wyraźnie polubił wełnianą owieczkę, a i sama dziewczynka czuła się jakoś bezpieczniej, trzymając starszą koleżankę za rękę.
Natura wędrowniczka była jednak silniejsza niż strach przed wilkołakiem. Coraz częściej Alcia zaczęła robić krótkie eskapady, a to do pana gąsienicy na pniu drzewa, a to po szyszeczkę, a to znowu do żaby, która siedziała na brzegu sporej kałuży i aż zarechotała na widok dzieci.

- Cemu się śmiejes?- zapytała ją dziewczynka.

- Buuuuoooo dziwne z was roupuuuuchy.

- Dziwne?

- Kuuuuuto tuo widział, żeby na dwuuuuuch łuapach chuuuuodzić. Tuuuuooo niewyguoooodne.


- Wcale nie! Na cworakach jest niewygodnie i gupio.

- Tuuuuuy jesteś głuuuupia!
– zakumkała żaba.

Nagle z jej pyszczka wysunął się strasznie długi jęzor, którym w mgnieniu oka pochwyciła przelatującą akuratnie obok muszkę.Żaba przymrużyła oczy z zadowolenia, kiedy przeżuwała "soczystego" owada. Obserwując tę scenę, siedmiolatka poczuła, że robi jej sie niedobrze.

- A ty paskudna i będzies mieć wilka od siedzenia na zimnym, o!

Nie chcąc już dłużej kontynuować rozmowy, Ala wróciła biegiem do dzieci. Zatrzymała się dopiero niedaleko chłopca, który jechał na wózku. Wciąż naburmuszona Alcia chwilę szła w milczeniu, jednak wrodzona ciekawość okazała się silniejsza niż fochy.

- Cemu jedzies na wózku? – zapytała wprost MichasiaJesteś leniuchem?
 
__________________
Co dzieje się z naszymi marzeniami, gdy uświadomimy sobie, że nigdy się nie spełnią?
Stają się naszymi najgorszymi koszmarami.

Ostatnio edytowane przez Mira : 03-12-2007 o 17:59.
Mira jest offline