Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-12-2007, 22:26   #7
Macharius
 
Macharius's Avatar
 
Może nie są to dodatki do WFRP ale jak dla mnie znacznie urozmaicają sesje no i jest w nich zawartych multum arcyciekawych informacji:


Liber Chaotica napisana przez m.in. Polaka który wydaje pod pseudonimem Marijan von Staufer. Ta księga składa się z pięciu tomów: Liber Chaotica: Khorne, Liber Chaotica: Nurgle, Liber Chaotica: Tzeentch, Liber Chaotica: Slaanesh i Liber Chaotica: Chaos Undivided i opisuje ona Chaos we wszystkich jego aspektach, od mutacji przez zwierzoludzi, dzikie plemiona północy, magię i opis ziem splugawionych Chaosem po różnego rodzaju przepowiednie i proroctwa. Najlepszym smaczkiem jest to że Liber Chaotica stylizowana jest na księgę ze Starego Świata, na bokach są dopiski autora który z każdą stroną swego dzieła pogrążał się w coraz głębszym szaleństwie. Polecam!


Liber Necris została napisana wyłącznie przez Marijana von Staufera i jest świetnym kompedium wiedzy o nieumarłych w świecie Warhammera. Jest tam ich szczegółowa historia, od początków państwa Nehekhary, przez panowanie Nagasha i Wampirze Wojny o Panowanie po aktualną sytuację w Sylvanii, tak jak Liber Chaotica jest stylizowana na Imperialne dzieło i jego autorem jest Manfred von Carstein.


The Loathsome Ratmen and all their ville Kin to także księga stylizowana na dzieło ze Starego Świata, reszta tzw. background booki. Ta księga jest spisem badań pewnego Imperialnego uczonego dotyczących skavenów, Leiber zebrał informacje o ich historii i społeczeństwie a także prowadził różne badania anatomiczne.


Blood on the Reik to zbiór szkiców i komentarzy pewnego człowieka oraz jego wspomnień z podróży po Imperium, naszkicował stroje mieszkańców tego państwa i opisał ich styl życia.


Life of Sigmar w zamyśle miała wyglądać jak wszelkiego rodzaju żywoty świętych z naszego świata i spełnia to zadanie w 100%! Książka jest świetna, składa się z paru przypowieści opisujących życie i dokonania Sigmara, od jego narodzin do śmierci. Świetna rzecz.


Darkness Rising to księga o niedawnej wojnie z siłami Chaosu - o Burzy Chaosu, są tu zebrane wszelkie informacje o wojnie, siłach które brały w niej udział i o stoczonych bitwach.


Witch Hunter's Handbook to podręcznik którego lektura jest obowiązkowa dla każdego Imperialnego łowcy czarownic. Znajdziecie tam informacje o Świętym Zakonia Rycerzy Sigmara zwanym popularnie Inkwizycją, o odwiecznych wrogach Imperium i człowieka takimi jak mutanci, nieumarli i heretycy oraz sposoby ich eksterminacji.


Empire at War to książka której jeszcze nie miałem okazji przeczytać, opowiada ona o wojnach stoczonych przez Imperium i sposobie w jaki są prowadzone a także o Imperialnej Armii.


Za dwa miesiące swą premierę także będzie mieć księga pt. Grudgelore która ma opisywać historię krasnoludów i ich twierdz.
 

Ostatnio edytowane przez Macharius : 08-12-2007 o 22:29.
Macharius jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem