Wątek: Dobro i zło
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-12-2007, 13:54   #7
Marcellus
 
Reputacja: 1 Marcellus to imię znane każdemuMarcellus to imię znane każdemuMarcellus to imię znane każdemuMarcellus to imię znane każdemuMarcellus to imię znane każdemuMarcellus to imię znane każdemuMarcellus to imię znane każdemuMarcellus to imię znane każdemuMarcellus to imię znane każdemuMarcellus to imię znane każdemuMarcellus to imię znane każdemu
Cytat:
Nie zgodzę się. Według mnie te prawa są jak najbardziej potrzebne. Sam piszesz o postępowaniu "prawidłowym". A czym by ono było, gdyby nie zasady religii? Skąd wiadomo by było, co jest prawidłowe, a co nie? Sam napisałeś o ateistach, których zasady mających korzenie w religii - a dokładnie tak samo jest z prawami. Nie ma na świecie chyba ani jednego systemu prawnego, który nie wywodziłby się z religii. A gdyby jednak takowe społeczeństwo zaistniało - by zmienić prawa, mentalność ludzi i zasady moralne - by zmienić całe społeczeństwo wystarczyłby krasomówca, który potrafiłby dobrze przedstawić uargumentować tezy stojące choćby i w sprzeczności z obecnymi tam prawami.
Zauwaz ze ja nigdzie nie mowilem ze religia czy "prawo boskie" bylo/jest niepotrzebne. Ja mowie jedynie ze nasza ewolucja dazy do tego by wiare zastapic wiedza. Mowie jedynie iz slowo boze jest wypychane przez slowo ludzkie. Ze to ludzie ksztaltuja to co dlanich jest teraz dobrem i zlem a nie jakas ksiega majaca kilka tysiecy lat.
 
Marcellus jest offline