Wątek: Crossover
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-12-2007, 19:02   #1
Eperogenay
 
Eperogenay's Avatar
 
Reputacja: 1 Eperogenay nie jest za bardzo znanyEperogenay nie jest za bardzo znany
Crossover

Właśnie, cóż to takiego ten Crossover? Mówiąc o Świecie Mroku często pojawić się może to słowo... W największym skrócie jest to mieszanie na jednej sesji elementów różnych konwencji: Wilkołaka z Magiem, Wampira z Magiem, Wilkołaka z Wampirem etc.
Jedni twierdzą, że prowadzenie kilku systemów jednocześnie to doskonała okazja by się wykazać. Inni, że crossy przeszkadzają w graniu bo ciężko wybrać system z którego perspektywy będziemy patrzeć na całość. Jak wy widzicie problem? Może macie własne doświadczenia? Coś co może pomkóc nowym MG na sesjach we wprowadzaniu dodatkowych elementów do systemu?
(Sesje otwarte z oczywistej przyczyny są crossoverami )
Nie mieszając się w wojny między sWoDem a nWoDem podobno w nWoDzie położono nacisk na crossa, nie wiem jak to jest, chętnie się dowiem.

W sWoDzie patrząc z perspektywy mojego ulubionego Maga wszystko zależy od... systemu jaki przyjmiemy za wizję świata. Jeśli zaczniemy od Wilkołaka, to każde zjawisko da się wytłumaczyć wpływem duchów, Żmija etc. Jeśli Maga - Wilkołaki mają swój Paradygmat, Kainici swój (choć pasujący do tego technokratycznego w większości) etc.
Bo wg. Maga: Wstąpienie Rzeczywistość jest subiektywna. Teoria ciekawa i do mnie trafiająca, ale to przecież zależy od waszego paradygmatu, nieprawdaż?

Zapraszam do dyskusji!

PS. Wszelkie popełnione błędy możecie mi wytknąć, nie uważam się za Wyrocznię, jeszcze mi do Ascension brakuje
 
Eperogenay jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem