Wątek: Crossover
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-12-2007, 13:52   #4
Eperogenay
 
Eperogenay's Avatar
 
Reputacja: 1 Eperogenay nie jest za bardzo znanyEperogenay nie jest za bardzo znany
W sWoDzie w pewnym momencie mechanika jednego systemu ze względu na specyficzność potrafiła wywołać paradox (tak, ten przez małe "p") bo nie pasowała do innego. Pojawiało się pytanie: Czy zastosować mechanikę jednego systemu dla wszystkich z drobnymi modyfikacjami, czy dla każdego (systemu) prowadzić w jego mechanice nie bacząc na nic?

Polowanie opisane powyżej to całkiem ciekawy pomysł, dosyć abstrakcyjny ale ciekawy.

Cytat:
Napisał Gabiel
A no w tym że kilkuosobowa banda biegająca po ścianach, zamieniająca się w wilki, ziejąca ogniem i-co-to-tam-jeszcze-nie-przyjdzie-do-głowy kojarzy mi się raczej z fantasyczną czwórką czy innym Marvelem, a nie z WoD-em jako takim
Nie bardzo widzę w WoDzie taką ekipę, choć to także zależy od ustalenia między graczami...
Najlepiej jest, gdy MG uda się sprawić, że postacie absolutnie nic o sobie nie wiedzą...
Jest taka pierwszopoziomowa rota Życia w sWoDzie, która pozwala zachowywać pozory nie-życia. Wyobraźcie sobie zdziwienie Kainitów, gdy dotychczasowy Wampir okazuje się szpiegiem jakiejś większej Fundacji

w nWoDzie najwyraźniej skorzystano z jednej mechaniki + dodatki dot. każdego systemu (prosze mnie ew. poprawić, o nWoDzie jak już mówiłem wiem niewiele), więc sprzyja prowadzeniu mieszanym drużynom i spotkaniom z innymi mieszkańcami Świata Mroku... to obiektywnie... subiektywnie bardzo podobało mi się spojrzenie na sprawy i świat nadnaturalny z perspektywy każdej z "ras" WoDa... w Nowym ten klimat moim zdaniem nie ostał się...
 
Eperogenay jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem