Wątek: Crossover
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-12-2007, 15:36   #5
cahn
 
cahn's Avatar
 
Reputacja: 1 cahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodze
przyznam szczerze, że osobiście bardzo lubię crossover'y, niekoniecznie tylko w obrębie (n,s)wod'u, ale także, a może i przede wszystkim, krzyżówki z innymi systemami.

akurat w tej materii bardzo inspirująco zadziałała na mnie i na moich graczy seria artykułów, łączących wod i kult, zamieszczona na łamach mim'a pt. 'więzienie nocy'. wśród nich artykuły te na tyle trafiły na podatny grunt, że wdrożyliśmy ideę w życie, jednakże nie do końca w takiej formie, w jakiej była podana w 'więzieniu nocy', aczkolwiek w dużym przybliżeniu.

pomysł trafił w dziesiątkę, minęły blisko trzy lata tworzenia niepowtarzalnej atmosfery na sesjach, trzy lata niezwykłych postaci i niesamowitych sesji.

osobiście myślę, że żaden z proponowanych pomysłów nie jest pomysłem złym, problem polega na tym w jaki sposób pomysły takie ugryźć i wdrożyć w życie.

myślę, że najważniejszą sprawą jest komunikacja mg-gracze, minimalizm, nie popadanie w przesadę i absolutny brak logiki (choć ten ostatni to dyskusyjna sprawa w przypadku kultu). przede wszystkim warto uprzednio porozumieć się z graczami i ustalić ramy, w których taki crossover będzie się mieścić, a tym samym zakreślić graczom i sobie (mg) obszar działań, by ktoś nagle nie zaczął głupieć, nie mając zielonego pojęcia jak się w tym naszym crossoverze odnaleźć
 
cahn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem