Wątek: Estalia
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-12-2007, 18:46   #3
Johannes Black
Banned
 
Reputacja: 1 Johannes Black nie jest za bardzo znany
Ja myślę że Estalia działa podobnie jak Starożytna Grecja. Mam na myśli podział na miasta państwa (wychodzisz z jednego, wkraczasz do drugiego) oraz małą wartość niższych jednostek (np. chłop).
Co do położenia Geograficznego najbardziej przypomina mi Hiszpanię. Jest tam gorąco, państwo leży na południowy zachód od Imperium, a wpływy obcych są tam bardzo małe. Myślę, że są pokojowo nastawieni do przybyszów z Imperium i Kisleva, bo, w gruncie rzeczy, to za ich sprawą Estalczycy walczą między sobą, a nie z krwiożerczymi bestiami.
Zauważcie za to niewielką odległość Estalii od Arabii. Inne rasy niż człowiek faktycznie są mało znane Estalczykom, bo nie mają skąd się brać. Dla Norsów z północy te tereny są za gorące, między Estalią a Złymi Ziemiami leży Tilea i Księstwa Graniczne. Jedyny wróg to Arabia.
Jest także spora różnica między mieszkańcami Estalii a innych państw Starego Świata. Estalia, renesansowa przeciwko Średniowiecznemu Imperium, nowoczesnej Arabii. Ktoś może powiedzieć że Arabia to kraj zacofany. Ale to jednak oni wynaleźli najlepszy ze stosowanych zamków - skałkowy, używany w najlepszej jakości rusznicach.

Myślę, że Estalia to kraj nieznający odwagi rycerza stającego do boju przeciwko hordzie zwierzoludzi. Jedyne co potrafią to perfumowanie się i walka z jednym przeciwnikiem na szpady. Ale co da szpada, gdy przeciwko niemu staje pięciu nieumarłych z wielkimi, ciężkimi mieczami?
 
Johannes Black jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem