Wątek: Estalia
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-12-2007, 22:17   #6
John5
 
John5's Avatar
 
Reputacja: 1 John5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłość
No właśnie. O Estalii i nie wiem niemal nic i w większości wzoruję się na XVI- XVII wiecznej Hiszpanii.

Dla mnie najbardziej zajmująca jest sprawa potworów, które tam można spotkać.
Wg. mnie Estalia jako kraj mało skażony chaosem nie może się "poszczycić" mnogością potworów natury chaotycznej. Najgroźniejszym przeciwnikiem są tam zapewne właśnie ludzie. Ale dla mnie dzięki temu tamtejsze bestie są tym bardziej ciekawe. Zdaje mi się, że można by je podzielić na dwa rodzaje: bardzo dobrze maskujące się w otoczeniu i bardzo potężne. A wnioskuję to z tego: potworów jest niewiele, więc dość łatwe byłoby ich wytępienie. Idąc dalej: pozostały najlepiej przystosowane, takie które potrafią umknąć ludziom i może nawet skryć się wśród nich i te, które nawet przed grupą najemników potrafiłyby się obronić.
Co sądzicie o takim przedstawieniu tamtejszych potworów i czy macie jakieś pomysły na takowe (pytam bo zastanawiam się nad scenariuszem osadzonym w tamtych realiach)?
 
__________________
Jeśli masz zamiar wznieść miecz, upewnij się, że czynisz to w słusznej sprawie.
Armia Republiki Rzymskiej
John5 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem