Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-12-2007, 23:59   #7
behemot
 
behemot's Avatar
 
Reputacja: 1 behemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwu
Nie jestem MG i to co pisze to tylko moje śmiałe wizje ale być może komuś pomogę, albo MG się zmotywuje i napisze sprostowanie.

1. Tradycje vs Technole, XIX (końcówka też) to czas dominacji Technokracji, Rada dziewięciu ma nieustanny problem z skompletowaniem składu, do tego Batini bardziej pilnują własnych spraw na wschodzie niż zajmują się sprawami globalnymi.
ALE Technokracja z XIX wieku to nie ta sama co XX wieku, nie wgłębiajac się w Mitologie to są czasy jeszcze przed tym jak Tkaczka oszalała pod wpływem żmija. A wśród Technokracji sporo jest całkiem pokojowo nastawionych, choćby Inżynierowie Różniczkowi (przyszli Synowie Eteru) którzy około 1904 przechodzą na jasną stronę mocy.

2. Podręczniki do Maga: Victorian Age. NIE MA TAKICH. Można ewentualnie sięgnąć do Mage: Sorcerer Cursade (ale to dotyczy XV wieku, choć może któraś z tamtejszych tradycji okaże się interesująca) albo do Vampire: Victorian Age (który moze być dobrą sugestią jak wygląda mhroczny Londyn)

3. Crafty i odłamy, ambitni mogą spróbować stworzyć własną Craftę (czyli taką pomniejszą "tradycje" linkacz
Sam pracuje nad czymś skupiającym podróżników i odkrywców (w końcu epoka to czas poznawania ostatnich białych plam) a można jeszcze coś wymyśleć.

Myślę że można pokusić się o opracowanie Crafte "Bohema" czyli poprzedników Kultu Ekstazy i w ramach niej stworzyć różnych artystów, kloszardów i utracjuszy. I to pewnie było by ciekawe i nawiązujące do epoki. Zresztą nawet na bazie uniwersalnych europejskich tradycji Porządku, Eutanatos, Chorału i Verbeny można stworzyć prawie dowolny archetyp postaci. Co najwyżej będzie się wyróżniał.

Przypominam że to moje zdanie i być moze MG widzi to inaczej.
 

Ostatnio edytowane przez behemot : 22-12-2007 o 00:03.
behemot jest offline