Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-12-2007, 23:53   #10
MigdaelETher
 
MigdaelETher's Avatar
 
Reputacja: 1 MigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwu
Witam serdecznie, tutaj wielki uśmiech dla Behemota ( jeszcze żyję ), przepraszam za moją nieobecność ale zostałam zassana przez świąteczną rzeczywistość, pracę i mhroczne imprezy, ostatnich w tym roku. Bardzo dziękuję za wszystkie zgłoszenia, życzenia i konstruktywną krytykę.
Teraz przejdźmy do konkretów. W wiadomościach które dostałam na PW, mailach i rozmowach na gg przewijały się głównie dwa problemy:

1. Za mało czasu na stworzenia postaci, napisanie opowiadania itd. Zważywszy na natłok spraw świątecznych, pewnie zaliczeń na uczelniach i w szkołach przedłużamy czas do końca roku, dla dobra potencjalnych graczy i zmaltretowanej przez życie MG

2.
Problemy z realiami epoki oraz odmiennościami środowiska magów w tym okresie ( tutaj jak już widzę Behemot odwalił kawał solidnej roboty, za co mu chwała, dzięki i kłębuszek ślicznej czerwonej wełenki ) W poniższym tekście pozwoliłam sobie przybliżyć wam trochę tą, jak dla mnie fascynującą epokę, część rzeczy pewnie pokryje się z tym co już wyżej napisał Behemot, jednak zapraszam do lektury, może jednych nakłoni do wzięcia udziału w sesji a osobom które już się zgłosiły pozwoli jeszcze na wprowadzenie paru poprawek




Ogólne realia Epoki Wiktoriańskiej ( oczami Śpiących ):

Jest to okres w historii Wielkiej Brytanii datowany od 1837 do 1901 czyli czas panowania słynnej królowej Wiktorii ( tu magowa wzmianka, orędowniczce Technokracji ) znanej między innymi z wielkiej miłości do swego męża Księcia Alberta, dziedzicznej hemofilii, najdłużej sprawowanych rządów ( 81 lat i 243 dni ) oraz tego że jedną z jej ulubionych książek był „ Niezwykły przypadek dr Jackyla i pana Hyde „

Wielka Brytania była wtedy u szczytu potęgi imperialnej większość Afryki i południowej Azji stanowiła jej kolonie. W owym czasie zwykło się mawiać: „ że nad Imperium Brytyjskim słońce nigdy nie zachodzi „ Wielu ludzi z tamtych regionów świata przybyło podówczas do Londynu, który stał się „ tyglem kulturowym „ , jednak przybysze ci nie byli traktowani na równi z rodowitymi Brytyjczykami, byli obywatelami trzeciej kategorii , zaś na ulicach Londynu szerzył się antysemityzm. W związku z posiadaniem tak wielu egzotycznych kolonii, Brytyjczycy wyprawiają się na rozliczne ekspedycje badawcze i archeologiczne. Dla wielu angielskich bogaczy polowania w Afryce stały się swego rodzaju elitarnym hobby. W tamtym okresie powstaje wiele stowarzyszeń naukowych i badawczych, rozwija się medycyna np. wprowadzono w praktyce lekarskiej środki znieczulające takie jak nadtlenek azotu czy chloroform. Lokomotywa Georga Stephorda i maszyna parowa Jamesa Wata stały się symbolami postępu cywilizacyjnego tej epoki. Oświetlenie gazowe staje się powszechne w domach fabrykach i na ulicach. Malarstwo zyskuje konkurencję w postaci fotografii. Powstają wielkie faktorie, z drugiej strony jak by wbrew wszechogarniającej industrializacji wielu ludzi zwraca się ku spirytyzmowi. Na salonach przyjmowani są okultyści, hipnotyzerzy, media i spirytyści. W opozycji do sztywnych zasad moralnych którym hołdują wyższe sfery, wśród biedoty i bohemy artystycznej szerzy się rozwiązłość. Powszechny jest wyzysk biedoty. Dzieci żebrzą , kobiety pozbawione środków do życia wychodzą na ulicę sprzedawać swoje wdzięki, slamsami rządzą brutalne gangi. Zaś światek artystyczny gromadzi się w lupanarach, palarniach opium i upija się absyntem.

Epoka Wiktoriańska oczami Przebudzonych:

Zacznijmy od Porządku Rozumu który organizuje się pod nazwa Unii Technokratycznej i rośnie w siłę, pod opieką królowej Wiktorii. Posiada nawet własną komórkę w Scotland Yardzie. Mistyczny wstrząs na początku XIX owocuje powstaniem wewnątrz Technokracji Synów Eteru i Inżynierów Różnicowych, którzy w 1880 roku odkrywają rzeczywistość wirtualną i stają się zaczątkiem późniejszych Wirtualnych Adeptów. W 1872 Synowie Eteru nazywani wcześniej Elektrodynamicznymi Inżynierami zaczynają rozważać przejście na stronę Tradycji co następuje w 1905. Eteryci obejmują pusty do tej pory Tron Materii. Rada jest chwilowo kompletna, ale wracając do Technokratów to ostateczne pozostałości wiry w boga zostają usunięte z Maszyny, Poszukiwacze Próżni opuszczają ziemię by badać Horyzont między bliską i daleką Umbrą. Podobno zostaje udało im się zbudować balon którym, dolecieli na księżyc!
Rada Tradycji jest kompletna aż do 1932 roku kiedy to Ahl-i-Batini odchodzą, niezadowoleni z jej obojętności na inwazję ich stron rodzinnych przez Technokrację.
Prorocy Chronosa zaczynają ewolucję w 1825 najpierw przybierają nazwę Kultystów Bachusa by w XX wieku stać się Kultem Ekstazy.

Teraz o podręcznikach fakt do Maga nie ma Victoria Age , ja kreując świat w którym przyjdzie Wam grać, funkcjonować bazowałam na Vampire Victoria Age podstawce i w szczególności na świetnym dodatku London by Night, które gorąco polecam… wprowadzą Was one na zamglone, brukowane uliczki, po których jeżdżą zamknięte, czarne powozy i spacerują odziani w peleryny i cylindry gentelmani…
W ramach innych źródeł, które moim zdaniem doskonale pokazują tę to polecam przypomnienie sobie choćby utworów Dickensa, Conrada czy Cofana Doyle’ą i jego nieśmiertelnego Sherlocka Holmesa, albo oglądnięcie Daculi F.F. Coppoli czy From Hell, który nawiązuje tematyką do naszej sesji. Natomiast w jeśli chodzi o Victoria na strasznie i śmiesznie to Gnijąca panna młoda czy Van Helling

A tu proszę trailer do From Hell, gwoli stworzenia odpowiedniego nastroju.

[media]http://youtube.com/watch?v=yw8US3gS37w[/media]

No i oczywiście chciałabym Wam Wszystkim złożyć życzenia z okazji Świąt i Nowego Roku, który mam nadzieję rozpoczniemy ciekawą sesją.

Orty.

K.
 
__________________
Zagrypiona...dogorywająca:(

Ostatnio edytowane przez MigdaelETher : 31-12-2007 o 13:15.
MigdaelETher jest offline