Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-01-2008, 17:25   #10
John5
 
John5's Avatar
 
Reputacja: 1 John5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłość
Mi ostatnio wpadł w ręce podręcznik do 1ed i rzeczą, która od razu rzuciła mi się w oczy są przedmioty magiczne. W 2ed jest piekielnie trudno zdobyć jakikolwiek nawet o najsłabszej mocy a jedynce, można nawet zaczynać przygodę z jednym w plecaku.

Z tego co jeszcze zauważyłem (ale może mi się wydawać ) jest to, że 2ed jest mroczniejsza. Gracz może stracić postać o wiele łatwiej niż w 1ed. Świat stał się brutalniejszy i tym samym groźniejszy. Magia wzmocniła się ale stała się bardziej elitarna. Kolejną rzeczą, którą dostrzegłem jest rasizm
A konkretniej to, że w 2ed jest on zaznaczany niemal przy każdym opisie ras itp.
W dwójce jak na razie dopatrzyłem się jedynie zwady między krasnoludami a elfami.

Niby są to nieznaczne zmiany ale dla mnie istotne, bo bardzo zmieniają wizerunek świata. Swoją droga sonda może być przydatna choćby, dla kogoś kto chce zacząć przygodę z Warhammer'em, a nie wie którą edycje wybrać.
 
__________________
Jeśli masz zamiar wznieść miecz, upewnij się, że czynisz to w słusznej sprawie.
Armia Republiki Rzymskiej
John5 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem