Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-01-2008, 00:26   #7
Ratkin
 
Ratkin's Avatar
 
Reputacja: 1 Ratkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwu
Że tak zacytuję angielskiego prezentera w pierwszej po WWII audycji telewizyjnej...

"Dobry wieczór, witam Państwa. Jak już mówiłem, kiedy tak brutalnie nam przerwano..."

1. Przyznam przeżyłem szok Taka propagatorka "storytelingu" jak Ty Miro przeżywa przetłumaczenie na nasz język podręcznika który składa się z samych kropek i zasad a teraz w tym temacie wybieramy "maskotkę" Przypuszczam że chodzi o maskotkę działu Wo i wybranie istoty którą najbardziej eksploatować zamierza "wodziarska" część ekipy LI tak? W takim wypadku oddam swój głos na - dosłownie- wiecznie królującego w WoD wampira. Uzasadnienie? Mam wrażenie że to istota którą najlepiej nadaje się do sesji pbf. Sesja Maga jest możliwa tylko przy bardzo zgranych osobach moim zdaniem ( i dlatego że wymaga zaawansowanych graczy średnio moim zdaniem nadaje się na "maskotkę", chociaż...), wilkołak na forum albo ograniczy się do mało wilkołaczej gierki politycznej w trakcie Zgromadzenia albo do jatki hack'n'slash innych istot świata mroku. Wampir pozostaje więc chyba najlepszym wyborem - gra nim na pewno da satysfakcję i starym wygom jak i "młodzikom" którzy dopiero poznają ten świat. Czyli: Po staremu, mimo "nowego WoD"...

2. Macharius - odkrywasz "Amerykę w konserwie" jak dla mnie. Abstrahując od tego że jeden z podanych przez Ciebie przykładów jest kalką pomysłu z rekrutacji obecnie dobiegającej powoli do końca, to ogólnie idea gry śmiertelnikiem i dopiero wkraczanie w Świat Mroku, powolne odkrywanie coraz straszniejszej prawdy itd. nazywało się w "starym WoD" Preludium. Chociaż może i na to znaleźli na siłę nowe miano? A no tak, teraz to się nazywa "Świat Mroku: Podręcznik Podstawowy"

3. Szacunek Mataichi Raz za dobry wybór, dwa za rysunek Nosferka i trzeci za czikiratki - w ankiecie postaram się nie pomylić i nie wpisać ich zamiast tygrysa
 
__________________
-Only a fool thinks he can escape his past.
-I agree, so I atone for mine.


Sate Pestage and Soontir Fel
Ratkin jest offline