Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-01-2008, 13:09   #1
Johan Watherman
Moderator
 
Johan Watherman's Avatar
 
Reputacja: 1 Johan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputację
Mag: Wstąpienie – technokracja, czy aby na pewno zło?

Zakładając ten wątek mam zamiar sprowokować dyskusję o technokracji. Czy aby na pewno są całym złem tego świata? Że z obrońców ludzkości przeobrazili się w jej ciemiężycieli. Ale czy aby na pewno tradycja nie jest lepsza. Charakterystyczna dla WoDu dezinformacja i wszechobecne skorumpowanie. W erze mitycznej magowie mieli władze i nie korzystali z niej dla dobra ludzi. Przyszła technokracja, statyczna rzeczywistość, technomagowie jako odsiecz. Teraz tradycje malują się jako obrońców ludzi przeciw technokracji podczas gdy każda z frakcji ma i dobre strony ale też każda ma swoje grzechy. Gdyby nie technokracja nie byłoby antybiotyków, a to co kiedyś było dostępne tylko w formie magy stało się fragmentem statycznej rzeczywistości dostępnej dla śpiących., tradycje nigdy nie zrobiły czegoś takiego dla ludzi. Patrząc z drugiej strony pewna cześć członków Literacji X potrafi zmrozić krew w żyłach całym tym odczłowieczonym ideałem. Ale czy tradycje nie są lepsza np. Eutanos z ideą dobrej śmierci...

Zachęcam do dyskusji co jest tak na prawdę złem w WoDzie patrząc oczywiście przez pryzmat Maga i oczywiście czy aby technokracja jest taka zła.
 
__________________
Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura.
Johan Watherman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem