Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-01-2008, 18:01   #7
Harv
 
Harv's Avatar
 
Reputacja: 1 Harv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie coś
Cytat:
Napisał traveller Zobacz post
Ma to wyglądać tak, że zaczynam pierwszą opowieść którą następny gracz kontynuuje mając dość dużą swobodę w pisaniu i w końcu zamykam ją postem a następny gracz zaczyna kolejną opowieść przejmując moje zadania.
Bardzo dobry pomysł, ale moim zdaniem wymaga doprecyzowania - czy jeden wątek jest pozostawiony dla jednego gracza, posty są pisane przez graczy jeden po drugim wyjaśniając dalsze części intrygi czy może robimy "burzę mózgów" dotyczącą jednego wątku?

Sesja Rhamony Sin City http://lastinn.info/sesje-rpg-inne/2...o-grzechu.html była dość podobnym eksperymentem - mieliśmy tam sporą wolność i, przynajmniej ja, sporo frajdy . Tutaj z kolei widzę to tak, że będzie można prowadzić narrację jak się podoba - skupić się na konkretnej postaci, przedmiocie, zdarzeniu.

Co do przeniesienia Batmana w inną konwencję to jestem przeciw. Samo Gotham jest wystarczająco niesamowite i wielkim wyzwaniem będzie odtworzyć jego klimat. Przenoszenie klimatu w inne realia jest możliwe i może dać niezłe efekty, ale będzie też trudniejsze.

Swoją drogą jak zobaczyłem tą rekrutację to z początku byłem sceptyczny. Jednak tak samo było z sesją Sin City (jedyna sesja którą czasem jeszcze czytam dla wspomnień dobrej zabawy). Ogólnie jestem wielkim fanem Batmana i mam małe pytanie jaką konwencję przybieramy - brutalną w stylu Franka Millera, czy bardziej taką kreskówkowo-mroczną, ale wciąż opowieść głównie dla dzieci? Czyli krótko mówiąc Mroczny rycerz, czy Opowieści z Gotham (były komiksy o takich tytułach).

PS: Strasznie się cieszę, że ludzie biorą się za to na serio
 
__________________
Nie chcę ukojenia, które mogłoby mi odebrać skruchę, nie pragnę uniesień, które wbiłyby mnie w pychę. Nie wszystko, co wzniosłe, jest święte, nie wszystko co słodkie - dobre, nie wszystko co upragnione - czyste, nie wszystko co drogie - miłe Bogu.
Harv jest offline