Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-01-2008, 09:49   #8
traveller
 
traveller's Avatar
 
Reputacja: 1 traveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputację
[left]No cóż jako, że w końcu jestem wypada dać jakieś wyjaśnienia. Tak KP w którym zawarta jest historia narodzin Batmana jest tylko kryterium dostania się żebym wiedział kogo wybrać.
Co do reszty Sante jako pierwszy zrozumiał dość dobrze moje intencje, nie chodziło robienie armii Batmanów czy innych bohaterów nawet przez myśl mi coś takiego nie przeszło.
Tak Harv również podczas myślenia o sesji zauważyłem, że Sin City i Gotham mają wiele wspólnego i zastanawiałem się nad taką formą jaką zaprezentowała Rhamona i inni gracze. Mój pomysł jest dość podobny, ale inny.
Po pierwsze, wprowadzanie tzw. "zmiennego mg" na czas opowiadania które zarówno je zaczyna jak i ma prawo je zamknąć wtedy kiedy będzie nim usatysfakcjonowany po którym to samo robi następny gracz.
Ciągnięcie np. 3 opowiadań naraz jakże ambitne by nie było na dłuższą metę byłoby męczące i przeciętnemu odbiorcy sprawiło by kłopot wielowątkowościom w której by się zagubił oraz pewnie wykończyło by samego mg.
Co do reszty pytań w wymaganiach zaznaczyłem, że dobrze by było gdyby gracze spełniali kryterium dojrzałości więc raczej chcę uniknąć opowieści dla dzieci. Przemoc, alkohol, seks, przekleństwa mogą być jak najbardziej wykorzystywane byleby czasem nie na siłę.
Millera sam lubię, ale biorąc pod uwagę sam pomysł opowiadań wolałbym nie popadać w schemat. Każdy gracz inaczej widzi Gotham, chciałby zając się innymi postaciami albo inaczej widzi te same i pewnie ma inne pomysły. Jednakże fajnie by zachować pewną dojrzałość w pisaniu.
Podkreślę jeszcze raz w poszczególnych opowiadaniach nie zawsze musi się pojawić postać Batmana jak również nie zawsze musi ona odgrywać główną rolę.
Co do światów fantasy i różnych ram czasowych. Nie myślałem tutaj o przeginaniu w stylu zrobienia z niego tolkienowskiej przygody z orkami, ale załóżmy, że nasz mroczny rycerz zostaje ugryziony przez wampira a czy ktoś lepiej nadawałby się na wampira niż wielki nietoperz żądny krwi? No ok pomysł numer dwa ulice Gotham stały się zupełnie wyludnione jeśli nie liczyć jakiś dziwnych oślizgłych stworów. Przyczyną okazuje się połączenie światu ZC z miastem Gotham jakimś portalem. Ale są to tylko przykłady, które jeśli ktoś ma ochotę może wcielić w życie.
Dobrze by było gdyby każdy potencjalny początkowy autor opowieści napisał w komentarzach sposób w jaki ją widzi by nakierować na niego graczy tak, żeby ci weszli w jego ogólną koncepcję i nie mówię tu o narzucaniu innym czegoś.
Co do postaci Batmana w zależności od sytuacji w oczach zwykłego przechodnia może się wydawać miejskim mitem, wielkim cieniem czy - dla dziecka - potworem którym straszono go na dobranoc. W oczach psychopaty może być on jego obsesją a natomiast on sam ze swojej perspektywy może być zwykłym człowiekiem w masce.
Swoboda jak zauważyliście jest ogromna a jeden post na tydzień to wystarczająco dużo czasu żebyście przed dodaniem postu zastanowili spokojnie się nad jego jakością. Chciałbym tworzyć miasto i jego historię czasem eksperymentując cofając się np. 100 lat w przeszłość czy 50 lat w przyszłość. Sama zaś moim zdaniem postać Batmana jest nieśmiertelna i nieograniczająca się do jednego normalnego człowieka. To legenda a legendy żyją własnym życiem więc jeśli ktoś chciałby opisać pogoń Batmana za Kubą Rozpruwaczem droga wolna. Jednak w dużej mierze chciałbym żebyśmy skupili się na współczesności.
Mira może wcielać się postacie które naprawdę występowały w tym świecie albo tworzyć nowe, (to samo tyczy się do miejsc, nazw ulic itd.) wszyscy gracze skupiają się na jednym wątku i tej postaci przedstawionych przez "tymczasowego" mg który po zamknięciu wątku staje się znowu graczem i tak stopniowo zataczamy krąg. Jednak mimo tego jeżeli to jest możliwe można opisywać kilka postaci naraz np. zamiennie raz akcja widziana oczami Robina a raz Batmana ale wciąż w tym samym opowiadaniu.
Opowiadania mogą się ze sobą łączyć ,ale nie muszą. Wydarzenia podobnie jak w Sin City mogą się przeplatać dziejąc dokładnie w tym samym czasie wynikiem czego mignąć nam może bohater z poprzedniego opowiadania robiący jakąś czynność - wydarzenie które było opisywane wcześniej - ale nie musi.
 
__________________
"Tak, zabiłem Rzepę." - Col Frost 26.11.2021
Even a stoped clock is right twice a day

Ostatnio edytowane przez traveller : 08-01-2008 o 12:24.
traveller jest offline