Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-01-2008, 10:28   #5
Johannes Black
Banned
 
Reputacja: 1 Johannes Black nie jest za bardzo znany
Wg. mnie Johan porwałeś się z motyką na słońce. Rozmowy o relacjach MG-gracz mogą trwać godzinami, nawet tygodniami. Nie mówię że pomysł jest zły, wręcz przeciwnie - za pomysł daję 5 na 5 możliwych.
Uważam jednak, że artykuł nie za bardzo może przydać się w sesji, na pewno nie w mojej. Dlaczego? Otóż mówisz, że gracz mógłby np. wydrukować i uzupełnić karty postaci BN-ów. Ja bym nie dawał graczowi takiego zadania. Dlaczego? Żaden BN w rozgrywce nie pozostaje bez znaczenia, nie każdemu dlatego można statystyki losować. Ja w rozgrywce nie losuję BN-om statystyk, tylko je ustalam. Żeby rolnik nie walczył jak generał, a generał jak rolnik. Ogólnie przydatność oceniam na 4. Większości początkujących MG ten artykuł spada z nieba. Jednak nie ma 5, ponieważ nie wszystkim się to przyda, a niektóre pomysły wg. mnie nie powinny znaleźć się w grze.
Styl oceniam za 3, ponieważ artykuł wg. mnie jest napisany dosyć dobrze, ale nie dość dobrze. Oprócz tego znalazłem chyba tylko jedno fajne porównanie, na początku. Gdy przeczytałem pierwszy akapit, przyszykowałem się do długiego, ciekawego artykułu napisanego po mistrzowsku. Niestety, jak zacząłeś dobrze, tak dalsza część artykułu drastycznie różniła się od jego początku, co spowodowało obniżenie oceny. Jeżeli zaczynasz dobrze, z ładnym porównaniem itp. to postaraj się tak samo rozwinąć i zakończyć, albo zacznij średnio i tak samo skończ. Gdybyś nie umieścił tego porównania i poprawił artykuł w kilku miejscach dałbym 4 za styl.

Ogólnie cały artykuł oceniam jako dobry. Fajnie się go czytało, fakt, ale jest wspomniana wyżej różnica między początkiem a końcem, a także pomysły które mi się nie podobają. Samą ideę Johana rozumiem, i dlatego za pomysł artykułu dałem 5. No i ostatnia rzecz. Myślałem, że artykuł będzie dłuższy. Na takiej powierzchni forum nie da się opisać całych relacji MG-gracz. Spodziewałem się opasłej rozprawki, a nie subiektywnej opinii.
 

Ostatnio edytowane przez Johannes Black : 10-01-2008 o 10:35.
Johannes Black jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem