Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-01-2008, 09:37   #4
Kelly
 
Kelly's Avatar
 
Reputacja: 1 Kelly ma wyłączoną reputację
Sinclair, rzeczywiście. Tak czy siak, Karin to naprawdę bardzo udana komedia, chociaż nawiązań do WoDa to tam jakoś nie znalazłem.

Blood + natomiast to rzeczywiście niezła, chociaż nierówna seria, gdzie główna bohaterka Saya odkrywa, kim naprawdę jest. Odkrywa przez cały cykl zresztą. Seria ma 50 odcinków i jest bardzo pojemna. Łączy w sobie horror, thriller, action, romans, dramat. To połączenie jej bynajmniej nie zepsuło, a sama seria podobała mi się, chociaż niektóre odcinki odebrałem jako typowe wypełniacze. Ale czy ma coś wspólnego z WoDem? Przyznam, ze może trochę sam klimat, ale same potwory raczej średnio są podobne.

Przypomniałem też sobie Shion no Ou, gdzie jedna z najważniejszych postaci pobocznych, oraz niemal główny antagonista są wampirami. To w sumie także połączenie komedii, obyczajówki, romansu, akcji oraz thrilleru. Niezbyt przypadka mi do gustu grafika, chociaż postacie fajne, ale jakby trochę lakonicznie rysowane. Serial opowiada o księżniczce z innego świata, która mieszka na ziemi, tłucze się z rodzeństwem o władzę oraz z innymi nadnaturalami. Obok siebie ma półwilkołaczkę oraz wampirzycę, przeciwko zaś ... nieważne, warto obejrzeć. Głównym bohaterem zaś męskim jest chłopak, który na ziemi zamieszkuje dom owej księżniczki.

Spice and Wolf
Póki co widziałem jeden odcinek, bo jeden się ukazał. Jakiś świat fantasy, gdzie ludzie czcili bóstwo pod postacią tajemniczego wilka, a raczej wilkołaka, który pomagał im zbierać plony. No,a le kiedyś im się odechciało czcić, wobec tego ów wilkołak zwija manatki wyruszając do swoich rodzinnych stron. Żeby zaś łatwiej się wędrowało, zawiera spółkę, partnerem zaś zostaje wędrowny kupiec. Rzecz jasna, wilkołak to odlotowa laska, bezpruderyjna, mająca uroczy ogon.

Rosario_+_Vampire
Także nowość. Normalny chłopak trafia przypadkiemdo szkoły dla rozmaitych nadnaturali, no i najpierw trafia na laskę wampirzycę, która natychmiast oznajmia, ze jest jej pierwszą miłością, albo coś takiego. Jego pierwszym antagonistą jest ork, silny, głupi, złośliwy.
 
Kelly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem