Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-01-2008, 13:31   #6
Darken
 
Darken's Avatar
 
Reputacja: 1 Darken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumny
Styl oceniłem nisko, bo miotasz się pomiędzy różnymi wątkami, ale mniej więcej trzymasz fason i przewodnią myśl.
Pomysł i przydatność wysoko. Zawarłeś konkretne rady i to z odpowiednimi założeniami.
Parę uwag:
Cytat:
Podsumowując inicjatywa graczy = wolność i więcej pracy dla mistrza gry.
Nie mam z tym problemów, chociaż mniej więcej postępuje wg. tego co piszesz. Skoro gracze jasno określają co chcą robić na sesji, to nie muszę robić niepotrzebnych rzeczy przed sesją. Np. nie muszę się strasznie przygotować, wystarczy, że wiem do czego dążą gracze. I umożliwię im to+plus wrzucę dla nich komplikację.

Cytat:
Można pójść dalej. Jeśli gracze rozlosują statystyki dajmy na to ośmiu postacią niezależnym nic im się nie stanie (i nie wypełnią ich w całości a tylko wedle szablonu profesji, a Ty użyjesz ich w kilku sesjach po dłuższym czasie).
Sensowne. Może nawet pójść dalej. Gracz opracowuje sobie w pełnij bn, dając mu motywację, imię, przeszłość a potem daje go MG. Dzięki temu daje znać Mistrzowi, kogo chce spotkać, z kim walczyć itp.

Cytat:
Można też eksperymentować na poszczególnych sesjach z skrajnościami, w jednej sam wrzucisz ich w intrygę w której są tylko pionkami i wiele rzeczy dzieje się niezależnie od nich by na następnej sprawić że sami poszukają jakiegoś zajęcia.
Awesome! Dzięki temu MG i gracze będą wiedzieli jaka gra ich najbardziej kręci. Bardzo sensowne.

Cytat:
Wyśrodkowane gdzie gracze tez czują że trzeba podjąć inicjatywne i nie siedzą jak święte krowy. Czyli inaczej niż u dużej części mistrzów gry bywa.
No tak, jeżeli sesja miała być tylko "chodzenie za tropem podrzucanym przez MG" to może lepiej iść do kina na fajny film?

Cytat:
Spodziewałem się opasłej rozprawki, a nie subiektywnej opinii.
Krótkie zwięzłe pomysły są lepsze od tomiszczy, przynajmniej jeżeli chodz o konkrety przydatne na sesji a nie "powiększanie teoretycznej wiedzy o rpg dla przyszłych pokoleń grających"
 
__________________
Mroczna wydawnicza małpa przedstawia Gindie, czyli wydawnictwo fabularnych gier karcianych.
Uuuk.

Ostatnio edytowane przez Darken : 13-01-2008 o 13:34.
Darken jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem