Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-01-2008, 17:48   #4
sante
 
sante's Avatar
 
Reputacja: 1 sante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
Napisał Johan Watherman Zobacz post
Z wielką chęcią bym zagrał, jednak nie chcę chce się podejmować tworzenia postaci z tak ubogą informacją o świecie. Czyli łaskawy Mistrzu Gry przepisz coś jeszcze. W jakim stopniu jest rozwinięta technika, co z magią, religią, społeczeństwem oraz jak mają się tym świece znaleźć postacie graczy – co robić. Nie chodzi mi co będzie się działo na sesji, jednak co postać może robić w świecie. Uprzednio wymienione elementy oraz najważniejszy, ostatni pozwolą mi spokojnie zasiąść do tworzenia karty postaci, a na sesji mieć pojęcie o świecie w którym żyje moja postać. Jeśli otrzymam taki informacje w tym temacie karty postaci można spodziewać się w niedługim czasie od pojawienia się informacji.
Nie ma czegoś takiego jak magia, jedynie rzadko spotykane zdolności ponad
naturalne, które zresztą często są słabo wykształcone. Przykładem takiej zdolności może być np. wyostrzona intuicja czyli postać wyczuwa
niebezpieczeństwo; jasnowidztwo, czyli widzenie zdarzeń odległych, ważnych, ale niekoniecznie oznacza to, że umie się je sprecyzować. itp. praktycznie może to być dowolna zdolność byleby nie przesadzona i pasująca w ramy świata, czyli miotanie błyskawicami itp odpada.

Broń jest konwencjonalna. Pancerze zresztą też, nie ma czegoś takiego jak pole siłowe. Na ziemie królują opancerzone pojazdy np.


W powietrzu natomiast królują :
Krążowniki - największa jednostka, dobrze opancerzona i silna. Potrafi obronić się przed każdym typem jednostek o ile nie przeważa go w znaczącej liczbie. Jest ich niewielka ilość, ale jeśli ktoś je ujrzy wie że ujrzał kres swojego życia. Posiada własną mini załogę fighterów w liczbie 20

Lotniskowce - pomieści w hangarach do 100 fighterów, używana tylko przy ważnych starciach, wielkością dorównuje krążownikom

Niszczyciele - Sporo mniejsze jednostki, świetnie sprawdzają się w walkach z większymi jednostkami, jako jednostka wspierająca. W walce ustępują pola fighterom.

Fregaty - Niewielkie jednostki uderzeniowe, dobrze się sprawdzają jako wsparcie dla piechoty, oraz jako osłona przeciw fighterom. Ich siła to broń lżejszego typu. W starciach z niszczycielami i okrętami większego typu szans nie mają.

Korwety - małe pojazdy, kilku załogowe. Używa się ich do zwiadów, ewentualnie większe wersje do desantu żołnierzy

Fightery - natrętny, mały, jedno-dwu załogowy statek o niesamowitej zwrotności. Dobra jednostka jako eskorta większego typu jednostek.



Religia? Wiara w siłę broni. Wierz w co chcesz, Boga i tak nie spotkasz, jeno śmierć.

Co robić? Sam określasz jakie masz cele w swym życiu i co z tym życiem robisz. Ja pisze skutki twoich działań, co się dzieje, wtrącam jakieś wątki i postacie.
 
__________________
"War. War never changes" by Ron Perlman "Fallout"
sante jest offline