Wątek: Crossover
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-01-2008, 13:46   #8
Mira
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Hmmm a czy pod zjawisko Crossover podpina się wprowadzanie istot o mniej określonym rodowodzie? Na przykład strzygi, czarownice, nimfy, anioły, demony itp.

Ja osobiście taki zabieg bardzo lubię, bo gracze w tym momencie są w kropce. Gdy pojawia się postać, której nie potrafią „mechanicznie” uszeregować, gracze mają taki sam zgryz jak ich postacie, wobec czego wg. mnie bardziej się utożsamiają ze swoimi bohaterami.
Z tego co wiem jednak nie wszyscy lubią takie zabiegi, woląc sztywne ramy określone przez system... W tych przepadkach argumentem jest „Nie no, strzyga? To przegięcie!”.
Owszem, może to być przegięcie, szczególnie jeśli MG nie wpasuje dobrze postaci w świat, ale gdy wszystko ma jakąś logiczna otoczkę? Myślę, że taki element może być tym, co starych wyjadaczy danego systemu pobudzi do życia.
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem