Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-01-2008, 22:55   #1
Magnificate
 
Reputacja: 1 Magnificate nie jest za bardzo znanyMagnificate nie jest za bardzo znany
Dwie sesje do wyboru

Ave!

Na tym forum jestem zupełnie nowy, ale niektórzy z was mogą mnie kojarzyć jako Antara/Magnificate z innych forów. Za tydzień skończy się moja sesja (uczelniana) i będę miał czas by poprowadzić sesję (RPG). W tym momencie chodzą mi po głowie dwie koncepcje.

1. Świat współczesny, w którym nowoczesna technologia oparta nagle i z niewyjaśnionego powodu przestała działać. Jak ludzkość poradzi sobie bez elektryczności, broni palnej i innych „niezbędnych do życia” udogodnień? Akcja prowadzona albo w czasie „Apokalipsy” (wtedy to będzie coś na kształt survivalu/filmu katastroficznego) albo ćwierć wieku później (w tym przypadku to będzie krzyżówka sesji postapokaliptycznej i klimatów pseudo-średniowiecznych – z naciskiem na pseudo). Miejsce akcji, pozostawiam do wyboru graczom, przy czym od razu nasuwa się refleksja, że im bliżej dużych skupisk ludności i terenów gęsto zaludnionych tym sesja będzie trudniejsza.
2. Czasy drugiej wojny światowej, jednak nie tej, którą znamy z podręczników historii. Słowem, podobny do naszego świat równoległy, w którym gracze przyjmą na siebie rolę wojskowych, oficerów wywiadu i dyplomatów dbających o interesy drugiej RP. W zależności od waszego wyboru sesja przyjmie formę bardziej szpiegowskiej, awanturniczej lub typowo wojennej. Na życzenie mogę też wprowadzić drobne elementy science-fiction.

Napiszcie, które koncepcje wam się podobają i wspólnie wybierzemy jedną, którą dopracujemy i którą później poprowadzę.

Przyjmę łącznie 2-3 graczy.
Główne kryterium: dyspozycyjność i dobrze opracowana postać.
Mechanika: Storytelling, choć jeśli będzie taka potrzeba możemy oprzeć się o d20 modern.
 
Magnificate jest offline