Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-01-2008, 01:10   #8
homeosapiens
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
Cytat:
Napisał lukadepailuka Zobacz post
Teksty typowo jak u Sapkowskiego, pokazujące bohatera w świetle intelektualisty. I oczywiście, jak sam autor zauważył nie jest to w pełni proza, a raczej refleksje.

I według Ciebie jak to osoby inne mają oceniać? Czym się sugerować? Podważając Twoje opinie, próbując dyskutować na temat poglądów zawartych w tekście?

Po co więc wstawiasz to na forum publiczne, skoro z góry zakładasz, że i tak nikt nic z tego nie zrozumie? To wygląda jakbyś się chciał dowartościować.

Fakt, ładnie napisane. Dobry styl, ale jednak nie to jest myślą przewodnią takich konstrukcji. Najważniejszy jest przekazany sens.

Może coś z tego opowiadania rozumiem, może nie. Może nie tak jak widzi to autor, a może poprostu nie ma tutaj nic sensu. Nie wiem, nie wiem, nie rozumiem nic.
U Sapkowskiego raczej nie ma monologów, czy też nibydialogów(jak ja bym to nazwał). Właściwie tutaj chodzi tylko o ten właśnie monolog. To nie jest typowe opowiadanie. Nie zamierzam go publikować, chociaż bardzo możliwe, że będą dalsze części. Dlaczego to tutaj zamieściłem? Mnie to naprawdę śmieszy. Skoro mnie, to może i kogoś jeszcze. Sensu tutaj nigdy nie miało być i pewnie nie będzie. Następnym razem może uda mi się napisać rzecz trochę dłuższą.

Z rozumieniem nie chodziło mi o słownictwo - chodziło mi o moje własne życiowe doświadczenia. Dlatego dla kogoś innego to prawdopodobnie nie będzie takie jak dla mnie.

A dlaczego nie pokusisz się o ocenę? To, że ja mam ugruntowane zdanie na temat tego krótkiego tekstu nie znaczy, że nie chcę poznać Twojego.

Edit: Nie oznacza to też, że uważam tekst za jakiś wybitny lub siebie za nie wiadomo kogo. Po prostu strasznie go lubię . To na takim samym gruncie powstała ocena jak wtedy, gdy oceniałem "Tak po prostu się dzieje" Greya. Konwencja mówiąca, że autor nie może sam powiedzieć co o tym wszystkim sądzi jest dla mnie zbędnym ograniczaniem. Jak za dwa lata mi się podobało nie będzie, to po prostu zmienię ocenę. Ech, pewnie jestem popaprany.
 

Ostatnio edytowane przez homeosapiens : 27-01-2008 o 02:16.
  Odpowiedź z Cytowaniem