Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-01-2008, 20:55   #1
Shoujo
 
Reputacja: 49 Shoujo jest na bardzo dobrej drodzeShoujo jest na bardzo dobrej drodzeShoujo jest na bardzo dobrej drodzeShoujo jest na bardzo dobrej drodzeShoujo jest na bardzo dobrej drodzeShoujo jest na bardzo dobrej drodzeShoujo jest na bardzo dobrej drodzeShoujo jest na bardzo dobrej drodzeShoujo jest na bardzo dobrej drodzeShoujo jest na bardzo dobrej drodzeShoujo jest na bardzo dobrej drodze
Galaktyczne Wojny - strategia RPG.

Na początek kilka dodatkowych informacji :

Każdy z graczy ma swojego przedstawiciela w senacie.
W tej chwili każdy z was ma 5 głosów, Imperium Vrath ma ich 25.
Liczba głosów zwiększa się w miare wzrostu potęgi waszych ras.
Senat służy to wielu rzeczy ale jego najważniejsze funkcje są następujące :

- Przewodniczący ( aktualnie Vrath ) przyznają fundusze waszym nacjom. Aktualnie wynoszą one 500 krd na turę.
- Senat przegłosowuje prawa, których każdy członek senatu musi przestrzegać.
Obecnie istnieją dwa prawa godne uwagi :
- Pakt o sprawiedliwej konkurencji militarnej : więcej niż 2 strony konfliktu nie mogą atakować w tym samym czasie przestrzeni pod kontrolą innej nacji.
- Pakt o ochronie cywilów : zabrania się bombardowań planetarnych.

Sesje zaczniemy od pierwszego waszego posiedzenia senatu. Chciałabym by wszyscy przedstawili się, i jeśli mają jakieś ewentualne propozycje praw - je zgłosili.
A teraz przechodząc do meritum :
----------------------------------------------------------


Sala obrad senatu galaktycznego nie była imponująca. Według doktryny Vrathów prostota jest o wiele bardziej " na miejscu" w polityce niż przepych. Pomieszczenie było przystosowane do przyjęcia wszystkich senatorów. Każda rasa miała swoją loże, gdzie ustawiono tyle prostych acz wygodnych krzeseł ilu było reprezentantów. Szczególnie w oczy rzucali się senatorzy Imperium Vrath. 24 senatorów ubranych w ceremonialne szaty, przypominające lekko kimona z starej ziemi, zasiadało poprostu na poduszkach ułożonych na ziemi. Ponadnimi górował XII książe koronny Imperium Vrath, gubernator tego sektora i przewodniczący senatu. Książe wyglądał na młodego mężczyzne, miał lekko szpiczaste oczy i dlugie spięte w tradycyjny warkocz włosy. U pasa miał ceremonialny miecz rodziny królewskiej. Znak jego pozycji i władzy. NIektórzy z was mieli zatargi z imperium, inni nie znają go dobrze a jeszcze inni chcieli by z nim pokojowo co-egzystować. Żadno z was jednak nie mogło zaprzeczyć prostemu faktowi : Vrath praktycznie rządzili. Mieli lepszą technologie, więcej kredytów i doskonałych dowódców. Wszystko może się jednak zmienić.

-----------------------------------------------------------------------

XIII Książe koronny wstał ze swojego miejsca, i uderzył kilka razy czubkiem pochwy miecza o podłogę. Był to znak nakazujący ciszę. Powoli wszelkie pomruki na sali umilkły.

- Witajcie na posiedzeniu Senatu tej części galaktyki. Niechaj Swiatło Imperatora Spłynie na Was i waszych obywateli.Jest to nowa kadencja, i widzę wiele nowych twarzy. Dusza ma rada jest z takiego obrotu spraw, oznacza to bowiem że rządy waszych planet zaczynają traktować senat poważnie. Mam nadzieję że nasza wspólna praca przyniesie korzyści wam wszystkim.
A teraz przechodząc to raportu o stanie naszego kwadrantu. W tej części galaktyki panuje względny spokój. Nie zagraża nam rzadne wielkie nie bezpieczeństwo. W niektórych sektorach zanotowano wzrost obecności piratów. Sytuacja jest jednak pod kontrolą. 3cia Flota Porządkowa, nie powinna mieć problemów z rozprawieniem się z ta niedogodnością.
A teraz dla wszystkich tych którzy są tu dziś poraz pierwszy, prosił bym o przedstawienie się poszczególnych nacji i ich reprezentatów.
Po prezentacji przyjdzie pora na wszelakie propozycje z Waszej strony.

Skończywszy mówić Książe wrócił na swoje miejsce i usiadł lekko przymykając oczy.
Najwyrażniej mało go interesowały wasze prezentacje.
 
__________________
Reaching out a paw
I catch you by your ankle
as you walk past me.
"Cat Haiku"
Shoujo jest offline