Wątek: Dziecię Chaosu
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-01-2008, 13:53   #5
Bulny
 
Bulny's Avatar
 
Reputacja: 1 Bulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputację
Jeremił uśmiechnął się, odsłaniając śnieżnobiałe zęby, gdy niewiasta do niego przemówiła. Ochoczo wziął worek, zarzucając go na plecy i przysłuchiwał się uważnie jej słowom. "Nie dość że z mojego kraju, to jeszcze szlachcianka" - pomyślał. Na pytanie zadane przez kobietę odpowiedział gładko w ojczystym języku Elizabeth:
- Jam jest Jeremił Zaćwilichowski - Szlachcic i obieżyświat. Miło mi spotkać bratnią duszę na tak dalekim zachodzie. Pochodzę z okolic Milkavali i Krakjunova, miałem tam niegdyś wieś, ale to już przeszłość. - zamyślił się na chwilę, i przyjrzał kobiecie. Jej blizna i ubranie wskazywały, że los damy obrócił się o sto osiemdziesiąt stopni. Zupełnie jak los mężczyzny, tyle że w przeciwną stronę.

Otrząsając się z zamyślenia rzekł:
- Jakiż nikczemnik zostawił skazę na tak ślicznej twarzy? Niegodziwiec winien zostać poćwiartowany za tak haniebny czyn. - Po czym dodał jeszcze z oburzeniem. - I jak się nazywa ta świnia, która kazała pani z Kislevu nosić szaty służby? Jego morda też powinna zostać solidnie obita.

Gdy usłyszał problem który trapi kobietę powiedział przyjaźnie:
- Wiesz pani. Niech każdy mówi za siebie. Owszem, gdy jestem zamknięty gdzieś na dłużej czuję się strasznie. Ale to miejsce jak na razie bardzo przypadło mi do gustu. Tylko spójrz na tutejszą architekturę. W naszych rodzimych stronach trudno o takie budynki. - zrobił kwaśną minę i dopowiedział sarkastycznie - Taa... W moich stronach trudno już o jakiekolwiek budynki

Mężczyzna poprawił jeszcze wiszący na jego plecach wór, przepiął tubę z mapami na drugą stronę pasa, popatrzył na Elizabeth z uśmiechem i wykonał gest zapraszający na tzw. "spacer pod rękę", w końcu to dama.
- Chodź już stąd o pani. Jest wiele ciekawszych miejsc od tego w którym teraz stoimy. Zapraszam na małą przechadzkę po uroczych zakątkach miasteczka.

- Swoją drogą. Elizabeth - piękne imię. Bardzo rzadkie w naszych stronach, lecz to tylko nadaje mu uroku. - Dodał.
 
__________________
"Gdy Ci obcych ludzi trzech mówi że jesteś pijany to idź spać" - Stare żydowskie przysłowie ;)

Ostatnio edytowane przez Bulny : 31-01-2008 o 14:29.
Bulny jest offline