Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-01-2008, 22:37   #3
Harv
 
Harv's Avatar
 
Reputacja: 1 Harv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie coś
Sądzę, że miłość jest obecna, ale właśnie jest to uczucie niespełnione (opcja 2)

Wśród Wampirów każdy jest spętany rządzą krwi, która w sytuacji głodu nakaże mu zamordować nawet ukochaną osobę jeśli dostanie krew. Więzy krwi są tylko "zaprogramowaniem" i ktoś, kto prawdziwie kocha nigdy nie będzie ograniczał wolności. Przy miłości do śmiertelnika jedynym rozwiązaniem aby ta osoba pozostała z nami jest spokrewnienie, a to już jest jakiś akt przeciwko woli ukochanego(chyba, że człowiek się zgodzi, ale robiąc to nie może mieć pełnego obrazu tego, w co się pakuje). Ogólnie mam wrażenie, że wampiry trzymające się człowieczeństwa są bardziej emocjonalne niż ludzie, żeby rekompensować sobie utracone życie. Zawsze trzeba będzie unikać pewnych tematów i taka miłość będzie sztuczna, bez prawdziwego oddania

Z Wilkołakami też pojawia się wielki problem współżycia wśród zmiennokształtnych, bo produktem takiego związku są metysi. Wilkołak ogólnie jest rozerwany między światem ludzi i światem wilków. Jeśli dany Lupin ma na przykład samicę wilka jako partnerkę, to ona nie może go do końca zrozumieć, bo jest tylko zwierzęciem, z kolei człowiek mimo swojego bardziej otwartego umysłu też raczej nie będzie rozumiał zachowań i celów Garou.

O Magach nie wiem zbyt wiele, ale myślę, że małżeństwo Magów, aby być szczęśliwe musi mieć taki sam Paradygmat, żeby mogli właśnie "Stać się jednym ciałem i jedną duszą". Swoją drogą małżonkowie powinni wspólnie dążyć do Wstąpienia, w idealistycznym podejściu do sprawy. Piękny motyw, swoją drogą .

Uważam jednak, że mimo, że ta miłość jest często tragiczna, to nadaje sens życiu istot Świata Mroku. Ciężko przeżyć parę setek lat bez żadnych motywacji lub obietnic tego, że kiedyś osiągnie się cel. Miłość jeden z bardziej oczywistych celów, którego szuka człowiek, więc istoty, które były też ludźmi też będą jej szukać. To trochę taka "zabawa w życie", bo jak Mira zauważyła, przedłużenia gatunku w przykładzie Wampira i Wilkołaka nie może być odbytego w standardowy sposób. Jednak może być taką przystanią gdzie jeszcze wszystko jest normalne i jest spokój.
 
__________________
Nie chcę ukojenia, które mogłoby mi odebrać skruchę, nie pragnę uniesień, które wbiłyby mnie w pychę. Nie wszystko, co wzniosłe, jest święte, nie wszystko co słodkie - dobre, nie wszystko co upragnione - czyste, nie wszystko co drogie - miłe Bogu.
Harv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem