Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-02-2008, 14:19   #9
grabi
 
grabi's Avatar
 
Reputacja: 35 grabi jest na bardzo dobrej drodzegrabi jest na bardzo dobrej drodzegrabi jest na bardzo dobrej drodzegrabi jest na bardzo dobrej drodzegrabi jest na bardzo dobrej drodzegrabi jest na bardzo dobrej drodzegrabi jest na bardzo dobrej drodzegrabi jest na bardzo dobrej drodzegrabi jest na bardzo dobrej drodzegrabi jest na bardzo dobrej drodzegrabi jest na bardzo dobrej drodze
Komnata Jaźni

Do Jaźni napływały informacje od botów dyplomatycznych. Dzięki kilku usprawnieniom stare, nikomu nie potrzebne boty znów były użyteczne. Największą niewiadomą byli Kargoni. Użycie robota nie pozwoliło na zebranie dostatecznej ilości informacji o rasie, natomiast Jaźni nie podobała się jedna rzecz. Kargoni, podobnie jak niegdyś Therill, wysługują się robotami. W tym wypadku naturalnym było, iż Thai nie może być z nimi przyjaźnie nastawiona. Neutralność to jedyne na co mogli liczyć Kargoni i to do pewnego czasu. Natomiast inni uczestnicy senatu nie wysłali Jaźni tak negatywnych sygnałów. Naród Fenixa wykazywał niesamowity brak logiki w działaniu, co nakazywało zastosowanie reguł 138b i 142a, przy kontaktach z tą rasą. Dobrym posunięciem było także zatrzymanie nośnika z nieusuniętą wiadomością. Program antywirusowy we wstępnym skanowaniu poradził sobie z wirusem wymazującym informacje na nośniku. Analiza mowy oraz gestów u posłów Eldarowów i Imperium Polskiego nie wykazała niczego szczególnego.
Natomiast Vrathowie byli dla Thai wrogami, którymi trzeba było tolerować. Przynajmniej na razie. To właśnie Vrathowie powstrzymali bojowe zapędy Thai, rozbijając pokaźną flotę Thai. Ostatnio jednak Vrathowie pozwolili Thai na budowę niewielkich sił w celu obrony swej planety.

Hangar na planecie Thai-1

Właśnie wprowadzono do hangaru ledwie wytworzony statek kolonizacyjny. Statek ten został zaprojektowany przez Therill, jednak po obaleniu ich rządów, wyposażenie statku zmieniono. Komory kriogeniczne, urządzenia do uzdatniania atmosfery oraz magazyny z żywnością i lekami zastąpiono fabryką serwitorów oraz hangarem z gotowymi serwitorami, montujących wszystko na powierzchni planety.


Obok spoczywał nosiciel sond. Masywna konstrukcja skrywała liczne doki, służące do składowania sond bojowych. Właśnie trwał załadunek sond B1 i B2 w stosunku 3:1. Trwało także uzupełnianie paliwa do generatorów plazmowych. Statek był nową konstrukcją, zaprojektowaną w całości przez Thai. Masywny pancerz miał chronić statek przed zniszczeniem


Sonda bojowa


Załadunek szedł sprawnie i już po chwili obydwa statki były gotowe do odlotu. Ich misją była kolonizacja planety na pozycji 243x714.
 
grabi jest offline