Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-09-2005, 12:54   #7
Kos(A)
 
Reputacja: 1 Kos(A) ma wyłączoną reputację
Ja zwykle jestem MP więc powiem jak wygląda kwestia doboru potworów z mojego punktu widzenia.

1. Najlepszy jest potwór o wysokich statystykach i niskiej SW. Z prostej przyczyny - Gracze oberwą i jeszcze mało PD dostaną.
2. Dobór potworów nigdy nie powinien być losowy. Nie korzystam z tabeli losowych spotkań ani podobnych rzeczy. Może się przez przypadek okazać że tylko wręczam graczom PD. Wtedy czują się pewniej i w rzeczewistości sa silniejsi. Potwór może okazać sie zbyt łatwy do pokonania (mimo wysokiej SW).
3. Przy tworzeniu swoich potworów stosuję jak najwięcej tanich trików. To jest takich któe jak najlepiej dopakują statystyki nie wpływając na SW. Przykładami takich sztuczek jest odpowiedni dobór rozmiaru i typu potwora (filigranowe potwory są niemal nie do rozwalenia, zapewniam was). Poza tym można cały kapitał SW przeznaczyć na jedną zdolność która zdoła jak najbardziej przeszkodzić graczom. Oczywiście robimy to kosztem innych przydatnych zdolności które służą choćby do obrony przed BG.
4. W końcu najważniejszą rzeczą jest dobór scenerii spotkania. Powinna być ona możliwie jak najbardziej szkodliwa. Nie bójcie się stawiac graczom na drodze równoważni nawet kiedy mają wysoką równowagę - walka będzie przebiegała sprawnie ale do czasu gdy któryś gracz nie wyrzuci w teście 1 bądź gdy wrogi czarodziej rzuci czar Tłuszcz. To jeden z przykładów utrudnień spotkań. Pomysłów mogą byc nieskończone mozliwości.

Pozdrawiam, Kos(A)
 
__________________
ROCK'N'ROLL AIN'T NOISE POLLUTION
Kos(A) jest offline