Wątek: Magic in Real
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-02-2008, 11:15   #1
Lotar
 
Lotar's Avatar
 
Reputacja: 1 Lotar jest godny podziwuLotar jest godny podziwuLotar jest godny podziwuLotar jest godny podziwuLotar jest godny podziwuLotar jest godny podziwuLotar jest godny podziwuLotar jest godny podziwuLotar jest godny podziwuLotar jest godny podziwuLotar jest godny podziwu
Wink Magic in Real

Witajcie! Postanowiłem założyć ten temat by trochę ożywić dział Warhammera. Otóż chciałbym żebyście tutaj opisywali zaklęcia z książek, filmów, komiksów, mang, anime i wszelkich innych źródeł, które przypominają zaklęcia Warhammera. Ja naprzykład znalazłem 5 takie przykłady:

Ogniem i Mieczem

1. Wiedźma Horpyna w scenie w której Rzędzian, Wołodyjowski i Zagłoba odwiedzają miejsce w którym więzi Kniaziównę używa czaru Tradycji Metalu - Alchemicznej Wizji na piernaczu Bohuna by dowiedzieć się skąd przedmiot znalazł się w posiadaniu Rzędziana.

2. Ta sama wiedźma wykorzystuje młyńskie koło by wróżyć tak samo jak czarodzieje kolegium Niebios wykorzystują niebo do przepowiadania przyszłości. Nie jest to przykład czaru, ale też jakaś odnośnia do świata Warhammer.

Władca Pierścieni

3. Gandalf Biały w trakcie spotkania z Gimlim, Legolasem i Aragornem w lesie Fangorn używa zaklęcia przypominającego czar tradycji Światła - Oślepiający Blask by towarzysze nie zobaczyli jego oblicza.

4. I tym razem Gandalf użyje czaru podobnego do czaru Tradycji Światła. Mianowicie chodzi o moment w którym ludzie na koniach uciekają do Minas Thiri, a gonią ich skrzydlate bestie nazgoli ( nie wiem jak się piszę więc nie besztajcie mnie jeśli się pomyliłem ). Biały czarodziej wyjeżdża im na przeciw i używa czaru podobnego do Zguby Demonów tyle, że zaklęcie nie odpędza
demoniczne istoty, a latające bestie.

5. Gandalf tym razem Szary i Saruman w walce w Isengardzie używają zaklęć trochę przypominającego czar Tradycji Niebios. Chodzi o to jak się "popychają" laskami powodując upadek przeciwnika. Bliżej temu do telekinezy, ale podobne efekty wywołuje czar Podmuch Wiatru tyle że z użyciem wiatru.

Jeśli zaopserwowaliście inne podobieństwa śmiało o nich piszcie.
 
Lotar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem