Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-02-2008, 00:50   #1
Mattheus
 
Reputacja: 1 Mattheus nie jest za bardzo znany
[Władca Pierścieni] Władca Pierścieni Drużyna Pierścienia

„Trzy pierścienie dla królów elfów pod otwartym niebem,
Siedem dla władców krasnali w ich kamiennych pałacach,
Dziewięć dla śmiertelników, ludzi śmierci podległych,
Jeden dla Władcy Ciemności na czarnym tronie
W Krainie Mordor, gdzie zaległy Cienie,
Jeden by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie”
.


28 września 3018 roku
Zmierzch Trzeciej Ery Śródziemia
Został odnaleziony… Władca Ciemności już wie…
Zostałeś wybrany… Tak to właśnie ciebie wybrał twój pan do tej heroicznej misji…
1-go października w Rivendell odbywa się posiedzenie Białej Rady. A ty będziesz w niej uczestniczył. Zostałeś wybrany do tego zadania. Ale nie wiesz, czego celem jest to zebranie. Cóż, pozostaje ci się tylko tam udać i sprawdzić.


Witam w świecie Śródziemia. Jednak jest to świat inny od tego, który poznaliście z książek czy filmów…
Wyobraźcie sobie, że nikt (oprócz Gandalfa) spośród znanej wam drużyny pierścienia nigdy się nie urodził…
Tak, nie ma dziedzica Isildura, dzielnych hobbitów Peregrina Tuk’a oraz Merriadoka Brandybuck’a, nie ma Księcia Mrocznej Puszczy, Legolasa, oraz jego wiernego przyjaciela, Gimliego, syna Gloina. Nie ma także syna namiestnika Gondoru, Boromira. Próżno szukać Samwise’a Gamgee, wiernego towarzysza Powiernika Pierścienia. Także samego Powiernika, Froda Bagginsa nie odnajdziemy w tej przygodzie….
Kto więc zniszczy Pierścień w ogniu Góry Przeznaczenia?
Kto ocali Śródziemie?


Witam w mojej sesji w świecie Władcy Pierścieni. Choć przebieg sesji będzie wyglądał inaczej niż historia Drużyny Pierścienia w książkach czy filmach, cel będzie taki sam: zniszczenie pierścienia. Ale czy pierścień zostanie zniszczony? Czy może Władca Ciemności odzyska go i zniszczy Królestwa Ludzi? To wszystko zależeć będzie właśnie od was. Potrzebuję od 6 do 10 graczy, ale optymalną liczbą będzie dla mnie 8. Będzie to storytelling. Gdy uzbieram wystarczającą liczbę dobrych kart, sesja wystartuje. Częstotliwość pisania postów- i tu mogą zacząć się schody- chciałbym przeprowadzić dynamiczną sesję, więc myślę że minimum 3 posty tygodniowo, w zależności od sytuacji. Większe bitwy chciałbym przeprowadzać najlepiej na jakichś czatach przy udziale wszystkich uczestników, oczywiście we wcześniej uzgodnionym terminie.
W zależności od rasy czy pochodzenia, zostałeś wybrany przez Gandalfa, Elronda, Sarumana, Galadrielę, Thranduila lub Denethora II.

Karta postaci powinna zawierać:
1.Imię, nazwisko, przydomek postaci, imię ojca, ród czy coś w tym stylu (nie musi być wszystko ).
2.Rasę- dostępne tylko rasy stojące po stronie dobra, no chyba że chcecie zrobić odwróconego przeciw Sauronowi orka- ale musicie to dobrze uzasadnić w historii postaci. Ale z góry mówię, że postaci złych nie chcę. W przypadku ludzi proszę napisać skąd pochodzą, np. człowiek z Rohanu, człowiek z Gondoru itp. Aha, i nie chce Entów.
3.Wiek postaci.
4.Profesję, zawód, albo coś w tym stylu.
5.Wygląd zewnętrzny.
6.Charakter- proszę podać również ogólne nastawienie postaci, np. praworządny dobry, neutralny itp.
7.Historia- od tego będzie zależeć głównie przyjęcie do sesji. Chcę widzieć bogatą historię, ale fakty muszą być zgodne z historią- nie chce widzieć synów namiestnika Gondoru Lecha na przykład. Jak już napisałem, bohaterowie drużyny pierścienia nigdy się nie urodzili- tak, z chęcią zobaczę nowego dziedzica Isildura . Historia ma się zakończyć w Rivendell, gdzie odbywa się posiedzenie Białej Rady.
8.Zalety.
9.Wady.
10.Czy chcesz być Powiernikiem Pierścienia, jeśli tak, to uzasadnij dlaczego.

Domyślam się, że może was zaintrygować punkt nr 10. Otóż bycie hobbitem nie musi gwarantować bycie powiernikiem pierścienia… Możecie być praktycznie kim tylko zechcecie- warunkiem jest zbieżność historii oraz logika. Możecie być książętami, najemnikami, wędrowcami, zwykłymi chłopami, księżniczkami itp. itd. Nawet jakimiś herosami- wszystko zależy od was. Wszelkie pytania proszę pisać tutaj, na pw wysyłać tylko karty postaci. Zapraszam serdecznie
 
Mattheus jest offline