Wątek: Zew Cthulhu CCG
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-09-2005, 20:55   #3
Yarot
 
Yarot's Avatar
 
Reputacja: 1 Yarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnie
Cytat:
Napisał Redone
Słyszałam o tej grze i widziałam karty na necie. Świetna sprawa, na pewno super się gra. Problem w tym, że jak każda karcianka wyciąga dużo kasy z portfela Jak będę kiedyś bogata to sobie kupie na 100%
Nie do końca tak jest. Co prawda trzeba zainwestować, jak wszędzie. Jednak cena wejścia w grę jest naprawdę relatywnie niska w stosunku do przyjemności grania. Po zakupieniu startera (ok 35 zeta) posiada się karty niezbędne do gry, których nie ma w boosterkach. I w zasadzie to wystarczy do grania (dwa rodzaje starterów - Mythos i Investigators). Kilka boosterków (13 zeta sztuka z 11 kartami) pozwoli zróźnicować talię. Nie mówię tu o full wypasie, który potyka się na turniejach z najlepszymi, ale o talii z którą można pograć z kumplami dla zwykłej przyjemności pobycia w świecie Mitów. Obecnie na allegro (mam nadzieję, że to nie będzie poczytane jako reklama ) można kupić zestawy pod konkretną frakcję za 5 - 6 PLN, i to za 15-20 kart.
To, co dodatkowo odróżnia CoC CCG od innych tego typu gier to właśnie możliwość grania kartami "słabymi". W innych grach - karta typu common to zwykle zakładka do książki lub podstawka do herbaty. Tutaj jeden z commonów jest dużo lepszy niż kilka "rarów" razem wziętych. Dlatego też nie trzeba wywalać masy kasy (sam nie czuję jak rymuję) by mieć czym grać.
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._
Yarot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem