Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-02-2008, 10:47   #1
Nimsarn
 
Nimsarn's Avatar
 
Reputacja: 1 Nimsarn nie jest za bardzo znanyNimsarn nie jest za bardzo znanyNimsarn nie jest za bardzo znanyNimsarn nie jest za bardzo znanyNimsarn nie jest za bardzo znanyNimsarn nie jest za bardzo znanyNimsarn nie jest za bardzo znany
[Autorski / Ścieżka] Szczodrość

Witam
Jest to moja pierwsza sesja na Lastinn (pierwsza na PBF ), dlatego proszę o wyrozumiałość. Wdzięczny będę za wszelkie konstruktywne uwagi.

Głośny jęk naprężonego do granic możliwości drewna ponownie obwieścił nocy, wyrzucenie kolejnej bryły granitu w stronę stojącej na wzgórzu wieży. Ogłuszający huk wstrząsnął podwórcem, po chwili deszcz gruzu zagrzechotał na kamiennym bruku, kryjąc gęstym pyłem kulących się przy bramie obrońców zamku. - Pani tędy! - Potężna postać w rogatym hełmie, stojąca przy kamiennej cembrowinie, zamachała do skulonych pod murem niewiast. Te jak tylko pył opadł, z lękiem ruszyły w stronę olbrzyma, odruchowo kuląc się na każdy dźwięk tej niespokojnej nocy. - Złapcie linę pani! Gaspar czeka na dole! - blada z zaciśniętymi ustami, piękna władczyni zamku, rozpoczęła powolną wędrówkę w głąb kamiennej studni...

Potrzebuję 3 graczy (opis wysyłać na priwa), z chwilą zgłoszenia się 3 osoby, lub, gdy będę miał dość czekania, rekrutację uznaję za zamkniętą - choć nie definitywnie jak ktoś będzie chętny może przesłać swoją postać po terminie, ale wówczas jej ewentualne dołącznie zależeć będzie od mojego widzimisie i ew. akceptacji przez inne postacie (czy stworzycie drużynę zależy tylko do was).
Od chętnych oczekuję: Nadesłania opisu wyglądu postaci, ekwipunku, cech fizycznych i umysłowych (współczynniki określam metodą losową, należy wskazać, które atrybuty są priorytetowe), określenia przynależności do jednej z 4 klas (Wojownicy, Łowcy -Złodzieje i Myśliwi, Bardowie, Magowie), przynależność do rasy i nacji (Ludzie z Księstw, Ludzie z wysp, Orkowie, Elfy Królewskie, Dzikie Elfy, Krasnoludy), umiejętności postaci (po prostu napiszcie, co chcecie by wasza postać potrafiła, ja odpowiednio przypiszę umiejętności do opisu - można się w jednej umiejętności specjalizować!) i krótkiej historii postaci, w której szczególne należy uwydatnić powód wyruszenia na trakt (Na początek możecie się tylko do tego ograniczyć). W wypadku grania magami proszę scharakteryzować sobie znane czary (ich wyceny dokonam ja). Ich ilość zależna jest od rasy postaci - ludzie 3, krasnoludy 2-3, orki 1-3; elfy 3-5.

Kilka uwag:
Częstotliwość dwa posty/tydzień lub, jeśli kogoś nieobecność zakuci tok akcji wytoczę Deus ex machina - nie będę przejmował kontroli, nie będę uśmiercał - są inne środki;
Rzuty wykonuję tylko ja;
Walka to z uwagi na formę narzuconą przez PBF będzie wyglądała następująco:
Gdy do tego dojdzie oczekuję od graczy deklaracji, która obejmowałaby cały okres walki. Proszę także w niej zawrzeć takie elementy jak;
-taktykę walki - czy postać stara się cały czas atakować i bronić się tylko w tedy, gdy to konieczne, czy bronić się i wyczekiwać okazji na atak, a może jedynie się bronić lub tylko atakować?;
- warunek - co postać zrobi, gdy sprawy zaczną przybierać nie ciekawe barwy - weźmie nogi za pas, zacznie się bronić itp.
Po otrzymaniu deklaracji przeturlam całą walkę, sam wynik publikując w formie ciekawego, mam nadzieję opisu. W wypadku jakiś tragicznych kolei losu postaram się skontaktować z ofiarami na GG. Każdy z graczy ma ode mnie prezent, 1 punkt ratunkowy, który właśnie można wykorzystać w opisanym wyżej wypadku. Nie będzie to skutkowało anulowaniem wyniku, a jedynie jego łagodniejszą formą;
Znajomość świata nie jest wymagana -ze swej strony, z założenia wychodzę, iż to postacie graczy wiedzę o świecie posiadają, nie gracze sami, tedy informacją szczodrze karmić was będę.
Kontak: GG2832090
Karty postaci odeślę na priva.

O systemie:
Ścieżka jest moim autorskim system. Nie jest to system nowy, ale dopiero teraz zdecydowałem się go poprowadzić na forum, a będę to czynił na podstawie jeszcze niepublikowanej do tej pory wersji 1.4.8. Jest to typowy świat fantasy (realia bliższe fantastycznemu średniowieczu). Gra zwykle się toczy w zamieszkałych przez ludzi księstwach. Na północny zachód od nich żyją orki, na południowy zachód elfy, a za nimi krasnoludy, na wschód od brzegów księstw znajdują się zamieszkałe przez barbarzyńskie plemiona ludzi wyspy. Jedno z siedmiu księstw, leżące na południu, dzięki potężnej magii, dąży do dominacji nad znanym światem. Postacie scharakteryzowane są 2 cechami podstawowymi Ciało i Umysł (od nich zależy między innymi ilość znanych umiejętności liczba ran i ilość znanych czarów) i 4 cechami głównymi Siła, Zręczność, Inteligencja, Moc (ich wysokość zależy między innymi od cech podstawowych).

Tło
Akcja rozpoczyna się w nadmorskim księstwie Morite, w jego południowej części.
Przedwiośnie, kilka miesięcy temu potężny sztorm zatopił lub w poważnym stopniu uszkodził trzon floty księstwa. W wyniku nieodpowiedzialnych decyzji jednego z kapitanów, który krwawo najechał jedną z wysp, ogołocone z osłony wybrzeże stało się celem odwetu wyspiarzy, którzy nie napotkawszy większego oporu coraz śmielej zapuszczają się w głąb lądu. Kraj odcięty od morza, wyniszczony najazdami barbarzyńców zaczyna odczuwać skutki głodu. Żywność zdrożała czterokrotnie, a chłopi obawiają się wyjść w pole. Jeśli Książe nie podejmie zdecydowanych kroków, krajowi grozi rozpad. Trakty zachodnich i południowych prowincji zapełniły się tajemniczymi inwiduami, w wiadomym sobie celu kursującymi miedzy dworami władców południowych prowincji.
 

Ostatnio edytowane przez Nimsarn : 29-02-2008 o 08:59.
Nimsarn jest offline