Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-02-2008, 20:59   #130
Toho
 
Toho's Avatar
 
Reputacja: 1 Toho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znany
Jaś ogromnie się zdziwił przemianą wilkołaka w zwykłego dobrodusznego basiora. "Dobro jednak w nim zwyciężyło" przemknęło mu przez myśl. Ucieszył się, że Staś ułożył nad głową zwierzęcia krzyż z gałązek. Jaś na wziął kawałek patyka i powiedział do Ali:
- Pomożesz mi napisać, że tu leży Dobry Wielki Wilk? Chciałbym aby ten napis był trwały, tak aby każdy w tych krainach wiedział o tym jaki wilk był naprawdę. Jaś wiedział, że samemu nie uda mu się nic takiego zrobić, ale z pomocą Ali to kto wie, kto wie ...

Przez chwilę stali nad ciałem wilka w milczeniu. Później Kuba wypuścił z ręki książkę. Jaś ciekawy co w niej jest rzucił okiem na hasło ... Po chwili namysłu zapytał:
- Kuba? A czy w Twoim poradniku jest coś o królu tej krainy - niejakim Humpty-Dumpty? Jaś miał nadzieję, że skoro w księdze znalazło się hasło o wilku to i o tym królu coś będzie...

Jaś w duchu popierał pomysł jak najszybszego oddalenia się z tego miejsca. Miał serdecznie dość smrodu tych świń, chciał jak najszybciej odetchnąć świeżym powietrzem w lesie, pośmigać na desce - odreagować.
- Jasne. Chodźmy stąd, myślę, że im prędzej ruszymy tym prędzej wyjdziemy z tej krainy ... ostatnie słowa dodał nie wiedzieć po co, bowiem w duchu czuł, że to nie koniec i że wcale nie będzie to "spacerek". Niewiele myśląc ruszył po chwili za Kubą i Alą w stronę wyjścia. Rozmawiać mogli po drodze.
 
__________________
In vino veritas, in aqua vitae - sanitas
Toho jest offline