Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-10-2005, 14:33   #1
Darken
 
Darken's Avatar
 
Reputacja: 1 Darken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumny
[Recenzja] Kanty i Kanciarze

[center:bf9779bc02]Kanty i Kanciarze[/center:bf9779bc02]
Ten dodatek kupiłem, nie tylko na sesje Deadlands, ale także jako przykłady czarów do innych systemów.
I nie zawiodłem się.
Ale troche wyjaśnien dla tych którzy nie znają systemu na tyle by wiedzieć o czym jest ten dodatek. Otóż opisuje on dokładnie życie, trudności oraz możliwości kanciarzy - magów dziwnego zachodu. W środku Znajdziecie masę kantów (czarów) z których znaczna większość jest bardzo przydatna w grze. W podręczniku podstawowym było ich 10. Tutaj ich ilość przekracza 140, tak więc jest w czym wybierać.
Jednak dlaczego napisałem że przydadzą się tez do innych systemów? A to ponieważ ich opisy oraz działanie wybiega daleko od schematu zaprezentowanego w takich systemach jak d&d czy warhammer. Mnie do gustu przypadł kant (nota bene który był już w podstawce) który umożliwiał przejście z jednego cienia do innego, widocznego. Inny to tworzenie z dowlonego lustra komunikatora lub (jeśli nam wyjdzie) portalu przez który możemy przejść.
Podręcznik cechuje się również niesamowitym klimatem i barwnymi opisami. Tłumacze (Jakub Janicki, Michał Rokita) naprawdę się postarali i pokazali cały swój kunszt.
Oprócz tego na ziemi niczyjej znajdziecie tez spis artefaktów które mogą być bardzo przydatne, ale także bardzo zabujcze. Na koniec Działka szeryfa: opisy różnych organizacji, oraz niezbyt ciekawa przygoda specialnie dla drużyny z kanciarzem/ami.
Obecnie podręcznik kosztuje 29 złotych, jednak ten wydatek naprawdę się opłaca.
Podręcznik wydany jest w miękiej okładce, ma 128 stron
 
__________________
Mroczna wydawnicza małpa przedstawia Gindie, czyli wydawnictwo fabularnych gier karcianych.
Uuuk.
Darken jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem