Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-10-2005, 16:36   #8
Redone
Patronaty i PR
 
Redone's Avatar
 
Reputacja: 1 Redone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputację
Autor Necronomiconu przedstawia chronologię historycznych wydarzeń, wróży przyszłość i odkrywa prawdziwe źródła ludzkich mitologii i religii, swobodnie posługując się przy tym astrologią i astronomią, aby poprzeć swoje wywody. Al-Azrad wyczerpująco omawia Znak Starszych Bogów



Nyarlathotepa ( Pełzający Chaos, wymowa: NIAR-LA-to-tep ), historię naszej planety od chwili pojawienia się człowieka, poprzedzające ludzkość starsze istoty i ich niewolników, shoggothów, a także takich bogów, jak Azathoth ( Demoniczny Sułtan, wymowa: AZ-a-t(h)oth ), Cthulhu ( jeden z Wielkich Przedwiecznych, wymowa: k(u)-TU-lu ), Yog-Sothoth ( Wszechrecz w Jedności i Jedność Wszechrzeczy, wymowa:JOG(H)-so-t(h)ot(h) ), Shub-Niggurath ( Koza o Tysiącu Młodych, wymowa: szub-NIG-ur-at(h) ) i Tsathoggua ( jeden z Wielkich Przedwiecznych, wymowa: tsza-TSZO-gu-a ).

Wersje Necronomiconu:

- Al Azif - arabski, ok 730 n.e.
- Necronomicon - grecki, tłum. Teodorus z Filetu, 950 n.e.
- Necronomicon - łacina, tłum. Olaus z Wormiu, 1228 n.e.
- Necronomicon - angielski, tłum. dr John Dee, 1586
- The Sussex Manuscript (Rękopis z Sussex) - angielski, tłum. Baron Fredric, 1597
- Al-Azif - Ye Booke of Ye Arab - wersja skrócona, angielska, XVI wiek
- Manuskrypt Voynicha - kombinacja greki i łaciny, prawdopodobnie tłumaczenie Rogera Bacona, ok. 1290

Jeśli jest ktoś zainteresowany to mogę też podać krótką biografię (ciekawą ) Abd al-Azrada i Dr Johna Dee.

Informacje czerpałam z podręcznika do Zew Cthulhu i dodatku Księga Strażnika.

Niestety o pierwszych trzech tytułach nic nie wiem.
 
__________________
Courage doesn't always roar. Sometimes courage is the quiet voice at the end of the day saying, "I will try again tomorrow.” - Mary Anne Radmacher
Redone jest offline